צור קשר

מצלמות אבטחה לעסק © אלסק מערכות

שיווק והתקנה מקצועית של מצלמות ומערכות אזעקה לעסקים

חברת אלסק מערכות אבטחה לבית ולעסק מספקת בין היתר שירותי יעוץ, תכנון והתקנת מערכות בית חכם, מצלמות IP, מצלמות PTZ, מצלמות נסתרות, התקנת מערכות אזעקה מתקדמות, מערכות אינטרקום חכם, ועוד!

קרא עוד אודותינו. ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, צור קשר בטופס או בטלפון ישיר: 072-392-4594

מצלמות אבטחה לעסקים

מדוע אתה חייב להצטייד במצלמות אבטחה בעסק שלך?

מעבר לעובדה הידועה והמוצקה, שמצלמות אבטחה בשילוב מערכת הקלטה איכותית מקליטות ומתעדות את המתרחש בעסק, הרי שקיימות עובדות רבות ונוספות שמהוות המון סיבות טובות להתקנת מצלמות אבטחה בעסק שלך.

בסרטון הבא: מצלמות האבטחה המותקנות בסופרמרקט בארה"ב, מתעדות מקרה לצמרר בו גבר זר מציל תינוקת ממוות.

באופן כללי, באותו המשקל בנושא התקנת מצלמת אבטחה לבית, גם במצלמת אבטחה לעסק קיים הנושא הרגיש של חדירה לפרטיות, אך מצד שני, תורם רבות לתחושת הביטחון והרוגע של כל הסובבים במקום.

בנוסף, בשנים האחרונות ועקב עלייה גדולה בביקוש למצלמות אבטחה, ובכלל עלייה חדה בכל הקשור באבטחה אלקטרונית, נוצרה תחרות מסחררת בתעשייה, שהביאה בסופו של דבר לירידת מחירים בהתאם וממילא הביאה את המוצרים השונים בתחום למחירים נוחים ונגישים לרוב הלקוחות.

מצלמות לעסקים, מעבר להיותן מבצעות את הפעולות לשמן נועדו, משמשות עוד הרבה לפני, כגורם מרתיע ביותר ובאופן סטטיסטי מבטל כ30 – 50 אחוז מנסיונות הפריצה!!

כפי שהזכרנו במאמרים קודמים, האפקט שמתקבל מעצם היותן של המצלמות מותקנו בפועל הוא אותו אפקט שמתקבל גם מהתקנת גלאים כאלו ואחרים ומערכת אזעקה.

שילוב של שני המערכות יחד – מערכת מצלמות אבטחה איכותיות יחד עם מערכת אזעקה איכותית יוצר שילדת ברזל וירטואלית, איכותית ואמינה, המשמשת הרתעה אדירה, וכמובן פעולה מהירה ומיידית בזמן אמת.

כאשר קיימת מערכת אבטחה בעסק, היה והתרחשה פריצה, ברוב המקרים ישנו שיתוף פעולה מדהים בין בעל העסק לבין רשות האכיפה – המשטרה, כך שבעל העסק מאפשר גישה ושקיפות למשטרה, שזו שולפת את האירועים הרלוונטיים ממערכת ההקלטה (dvr, nvr) וכך יכולה לאתר במהירות או לתעד את החשודים בדבר.

מערכת מצלמות במעגל סגור מבטיחה הגנה מירבית לעסק שלך, תוך כדי שמירה על כל הגורמים המרכיבים את העסק, משמירה על העובדים, ציוד של העסק, סחורה \מחסן, תיעוד קופה וכו'.

בכדי לרכוש מערכת מצלמות אבטחה איכותית, מומלץ לפנות למתקין מצלמות אבטחה, מומחה, שיגיע ראשית לעסק הנדרש למיגון ויאפיין באופן פרטני ומדויק את האתר הנדרש למיגון, על כל מרכיביו, לרבות מיקומי המצלמות, מיקום מערכת ההקלטה, הסוואות, תשתיות וכו'.

כיצד לבחור את מכשיר ה- DVR למערכת האבטחה?

המוצר הנפוץ ביותר כיום בהתקנת מערכת מצלמות לעסק הוא מכשיר DVR עצמאית. אולם לפני בחירת ה- DVR המתאים, מומלץ לבחון מספר פרמטרים.

בבחירת מכשיר ה- DVR, מומלץ לבדוק את קצב הפריימים לשנייה (fps) ואת הרזולוציה המקסימלית שהמערכת מסוגלת להפיק עבור כל ערוץ שמחובר כיום או שנרצה לחבר בעתיד. חשוב לבדוק לא רק את רזולוציית ההקרנה אלא גם את רזולוציית ההקלטה של המכשיר.

מערכות רבות מספקות פרמטרים שונים כגון צפייה ברזולוציה D1 "4:2:2 Component Digital" או "4Cif – "Common Intermediate Format, לעומת רזולוציית הקלטה של 4Cif חלקי או בכלל לא ושימוש רק ברזולוציית הקלטה Cif. לעיתים, איכות השידור מרשימה, אולם בעת צפייה בהקלטה נגלה שהתמונה באיכות שונה לחלוטין. במידה ואיכות ההקלטה חשובה לך לא פחות מאיכות הצפייה, מומלץ לשים לב לתכונות אלו ו\או להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום.

כאמור, נביא לפניכם את היתרונות הרבים בכל הקשור במצלמת אבטחה לעסק

הרתעה!

כאשר פורץ\גנב מתצפת על עסק אליו הוא חפץ לפרוץ, הוא ראשית בודק את נקודות התורפה של אותו העסק, ובראש ובראשונה מברר האם מותקנת בעסק מצלמת אבטחה (או מצלמות) או מערכת אזעקה.

כמו הלקוחות, גם הפורצים מודעים לטכנולוגיה הגבוהה של מצלמות האבטחה, שכן הכל מתועד באופן מיידי ומהיר, מצלמות האבטחה רואות גם בחושך מוחלט! (ראיית לילה), מערכת המצלמות מחוברת לאינטרנט וממילא שולחת התראות מיידיות למשתמש אם ומתרחשת תזוזה הכי קטנה בעסק, וכל אלו, מטבע הדברים, הופכים להיות "כאב ראש" לא קטן בכלל לגנב שעולה בראשו לפרוץ.

שימו לב, שכל אלו, הרבה לפני שהגנב בפועל בכלל ניגש לעסק (תרתי משמע), כלומר, כל אלו רק רצים במחשבותיו לפני שהוא מחליט האם לפרוץ או לא.

ביטחון סביבת העובדים

כאשר מתקינים מצלמות אבטחה לעסקים, יהיו עובדים אשר ירימו גבה, בכל הקשור לחדירה לפרטיות, ומטבע הדברים לא ימצאו חן בכל הקשור בצילום ותיעוד שלהם בכל תזוזה ותזוזה.

מצד שני, חשוב להביא לתשומת ליבם של כל העובדים, ללא יוצא מן הכלל, את חשיבותן הרבה של מצלמות האבטחה, על כל יתרונותיהן, מה שבסופו של דבר יחלחל ויגרום להם להבין, לדעת ולהפנים כי מצלמות האבטחה אכן שומרות עליהם וקיימות בסופו של דבר לביטחונם ולביטחון העסק.

מעבר לעובדה שמצלמות אבטחה מצלמות את המתרחש בעסק בבחינת פריצה או גניבה, המצלמות יכולות לתעד ולצלם המון דברים מעבר –  לדוגמא: התנהגות לא מקצועית של עובד, ריבים בין עובדים בעסק, הפרת נהלים חשובים וכו', ובכך המצלמות מסוגלות אפילו, בחלק מהמקרים ,להציל את העסק מהתנהלות בלתי מקצועית כושלת!

מדוע חשוב להתאים את אמצעי ההקלטה לכמות המצלמות?

לאחר בחירת הטכנולוגיה המועדפת לחיבור המצלמות (משמע, מערכת DVR מבוססת מחשב או מערכת DVR עמצאית), כמו גם את כמות מצלמות האבטחה הרצויה, כעת נותר לבחור את מכשיר ה- DVR המתאים מבחינת קיבולת המצלמות. בדומה לאירופה, שיטת השידור בישראל נקראת PAL, בה קצב הפריימים בה הינו 25fps (פריימים בשניה – frames per second). בשוק קיימות מערכות DVR אשר ביכולתן לספק חיבור כמות מצלמות מסויימת, אך לא בהכרח כמות פריימים המתאימה לצרכינו. אי לכך, חשוב מאוד לשים לב שקצב הפריימים של מערכת ה- DVR שלנו מתחלקת בצורה טובה לכל ערוץ המחובר למערכת. לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי, צוות אלסק ישמח לסייע.

תיעוד פריצה!

העובדה הגדולה ביותר לשמה נועדו מצלמות האבטחה, הינה בתיעוד בזמן אמת של פריצה לעסק, וממילא הקלטה ושמירת האירוע לצורך תפיסה של אותו פורץ.

חשוב להקפיד ולרכוש מערכת הקלטה (dvr,nvr) איכותית ביות, כמו גם מצלמות אבטחה, שברגע האמת (שלא נדע) תהיה הקלטה איכותית (עם זמן ותאריך כמובן) שתוכל להוביל לתפיסה מהירה של הפורץ – ככל הניתן.

כניסה ויציאה אל ומ- העסק

חשוב ביותר להתקין ולמקם מצלמות אבטחה בעסק באזורי כניסה ויציאה בדגש על זיהוי פנים איכותי ככל הניתן באזורים אלו. אזורים אלו הינם חשובים ביותר ומשמשים כמעין "גיבוי" למצלמות הפנים – כך שהיה ופורץ פלש לעסק, יתכן כי מגורמים כאלו ואחרים (פורץ שמגיע ממש לעסק מתחיל לפעול במהירות רבה ביותר ולפעמים מצליח "להתחמק" מהמצלמה עקב תזוזות מהירות ביותר) לא הוקלט באופן ברור במצלמות ההקלטה הפנימיות מצלמות הכניסה יוכלו להשלים את התמונה החסרה ולהביא לתיעוד מושלם!

שילוב מצלמת אבטחה ומערכת אזעקה

התקנה ושילוב של מערכת המצלמות ומערכת האזעקה יחד, מעלה את רמת המיגון בלפחות 30 אחוז, שכן שתי המערכות עובדות יחד, בתיאום מושלם ומתעדות באופן מקביל את הפריצה.

דוגמא קלאסית לשיתוף פעולה בין המערכות – גלאי נפח של מערכת האזעקה מחובר לכניסה ייעודית של מערכת ה- DVR, כך שבעת גילוי אותה מצלמת אבטחה שהוגדרה מראש תחל לצלם ולהקליט וכמובן לשלוח התראה למשתמש.

סביבה בטוחה יותר

במיוחד במקומות ציבוריים, אבל גם כמובן בעסק שלך, מצלמת אבטחה תורמת רבות להעלאת המודעות של בני האדם, כך שבאופן פסיכולוגי כאשר אדם כזה או אחר (לא פורץ), מודע לכך שהוא מצולם בכל עת, כך הדבר ישליך על התנהגותו וממילא ישתדל וימנע מלהתנהג באופן בוטה כזה או אחר.

גישה מרחוק

שלא כמו בעבר, כיום המשתמש\הלקוח הסופי, יכול לגשת מרחוק, ומכל מקום בעולם למערכת מצלמות האבטחה, לנטר אותן, לבצע פעולות שונות, לצלם, להקליט ועוד המון אפשרויות מגוונות, וכל זאת בהקשת לחצן פשוטה ומהירה. (ראה מאמר: אפליקציות למצלמות אבטחה).

כאשר מעוניינים להתקין מצלמות אבטחה בעסק, יש להביא בחשבון את אופי העסק לכשעצמו, שכן, בכל עסק ישנם דגשים כאלו ואחרים עליהם יש לתת את הדעת ולהתקין בהתאם לאלו מצלמות מסוג כזה או אחר ובמיקומים שונים.

בנוסף, במאמר זה אין התייחסות מסויימת לסוג מצלמת האבטחה לעסק ,שכן ישנן רבות וטובות והיריעה קצרה מלהכיל, כך שלמידע נוסף במצלמות אבטחה לעסק יש לעבור למאמר מצלמות IP.

מערכת מצלמות אבטחה לעסק

דוגמאות של עסקים שונים בהם מומלץ מאד להתקין מצלמות אבטחה

נביא לפניכם דוגמאות של עסקים שונים, בהם יש להתקין באופן ובמיקום שונה את מצלמות האבטחה

 • עמדות קופה\כספים – הדוגמא הקלאסית הינה סופר למוצרי אוכל, בו יש לתת דגש רב בהתקנת מצלמות באזורי הקופות השונים, וממילא לצפות במתרחש גם על ידי העובדים בקופה וגם על ידי הלקוח (העברת כספים וכו'). כמובן שיש להשתדל ולהתקין את מצלמת האבטחה כך שתצלם באופן איכותי ככל שניתן את אזור הקופה עצמו וכן תכלול זיהוי פנים תקין ואיכותי של הלקוחות והעובדים.
 • עסק תכשיטים – התקנת מצלמות אבטחה בעוד אלו מצלמות את כל דוכני התכשיטים השונים כולל מצלמת על שתצלם את המתרחש על ידי המוכר והלקוח בזווית ראייה רחבה. כמו כן, בחנות תכשיטים מומלץ להתקין מצלמת חוץ נוספת על מנת לתעד (אם ויידרש) זיהוי פנים של גנב שיכסה את פניו לפני כניסתו לחנות. בנוסף, התקנת מצלמה אחת או נוספות במיקוד על תכשיטים ייחודים בעלי ערך גבוה מהממוצע ואם נדרש יש להתקין גם מצלמה נסתרת זעירה.
 • מחסנים – במחסנים לא מתפשרים! יש להתקין מצלמות איכותיות גבוה ככל הניתן בכל אחד מהמעברים הקיימים בשורות המחסן, גם בבחינת תיעוד העובדים וגם בבחינת גניבת סחורה ממעבר כזה או אחר. כל מצלמה מוגדרת לפי אותו המעבר ונקראת על שמו, כך שנדרש תיועד וניטור, המשתמש\בעל העסק יכול לגשת בקלות לחיצה לאותו המעבר הנדרש.

כמה מצלמות אבטחה צריך בפועל?

אם הינך בעל עסק, ומעוניין לקבל תמונה כללית (דגש על כללית) ולחשב כמה מצלמות לכל הפחות תידרש להתקין בעסק שלך על מנת לקבל מערכת מצלמות אבטחה מקצועית, עלייך לספור את העסק של לפי האיזורים הבאים:

 1. כניסה לעסק.
 2. יציאה מהעסק.
 3. דלת אחורית (אם קיימת).
 4. מחסן – כפי שצוין ,חישוב לפי מעברים (כל מעבר מקבל מצלמה) ובנוסף מצלמת על אחת לפחות.
 5. כמה משרדים יש לעסק? כל משרד\חדר מקבל מצלמה אחת לכל הפחות.
 6. מטבח.
 7. לובי כניסה.
 8. קבלה.
 9. מצלמת חוץ – מצלמה שמצלמת אל שטח החוץ על העסק לפני כניסה אליו בפועל.
 10. אזור חריג ייחודי ורגיש.

שיקולים בבחירת מצלמות לעסק

כל בעל עסק רוצה לדעת שהעסק מתנהל כשורה, שהעובדים מתנהלים בצורה מקצועית וששלומם ושלום הבאים והשבים הוא בטוח. הודות ולאף בעל עסק אין אפשרות לעקוב אחר המתרחש בעסק 24 שעות ביממה, הרי שהדרך היעילה ביותר לאפשר פיקוח על המתרחש במקום לאורך כל שעות היממה היא התקנת מצלמות אבטחה במקומות החיוניים בעסק.

טרם רכישת מצלמות לעסק ובירור מחירים, יש להביא בחשבון את השיקולים הבאים:

 • מהו גודל העסק?
 • מהי רמת התאורה בפנים העסק ומחוצה לו לאורך שעות היום והלילה?
 • האם קיים בעסק איזור קבלת קהל?
 • האם יש בעסק קופה או כספת וכיצד ניתן להתקין את המצלמות כך שלא להפריע למהלך העבודה השוטפת?
 • האם אסטתיקה המצלמות בעסק היא הכרחית או זניחה?

תמצית הסיבות הנפוצות להתקנת מצלמות לעסק

צורכי ביטוח: תיעוד המתרחש בעסק יכול להגיע ממקום של צורך ביטוחי – תאונות עבודה שעשויות להתרחש, מקרי אלימות למיניהם, ניסיון לרמות את העסק מצד לקוחות או ספקים, תיעוד שימוש בכרטיסי אשראי גנובים ועוד.

תיעוד גנבות: למצלמות בעסק היכולות לשמש במקרים רבים כרכיב מרתיע. לרוב, גנבים המגיעים לבתי עסק במטרה זדונית, סורקים תחילה את קירות ותקרות העסק לאיתור מצלמות האבטחה המותקנות. איתור המצלמה על ידם יכול לדכא את ההוצאה לפועל, אם כי יש שיטענו שדווקא איתור מצלמות מספק תמריץ לחיפוש "שטחים מתים" אותם המצלמות לא יכולות לתעד, וממליצים על שילוב התקנת מצלמות גלויות וסמויות יחד.

תיעוד סחורות במחסן: מצלמות המותקנות באזור האחסון, יספקו להנהלה מעקב אחר הסחורה ואיתור בעיות הקשורות לסחורה חסרה.

צילום הקופה בעסק: מקרי גניבות כסף מקופת העסק הם לא נדירים לצערנו, וגם העובד שעושה את הרושם המסור ביותר עשוי לגנוב מהקופה, או להתרשל במהלך העבודה ולהותיר את הקופה ללא השגחה. כשמדובר בעסקים קטנים, מקרי גניבות שכאלה יכולים לערער את קיומו של העסק.

ייעול העסק: לא כל בעל עסק נמצא פיזית בעסק כל משך שעות הפעילות. מצלמות לעסק יכולות לסייע לבעלי עסקים לתמרץ את העובדים לבצע את עבודת על הצד הטוב ביותר, גם בהיעדרו של בעל העסק.

להצעות מחיר ויעוץ מקצועי, פנו אל המומחים, צוות אלסק מערכות אבטחה.

צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "מצלמות אבטחה לעסקים" מוגנת בזכויות יוצרים.

מצלמות אבטחה לעסקים
3.5 (70.2%) 100 votes
צור קשר
דילוג לתוכן