איך לבחור מערכת אזעקה? כל מה שאתם צריכים לדעת

מערכות אבטחה איכותיות לבית ולעסק

לפרטים נוספים, הצעות מחיר והזמנת שירותי התקנה התקשרו אלינו או השאירו הודעה דרך האתר.

טלפון המשרד: 0559705013

התקשרו אלינו

055-9705013

איך לבחור מערכת אזעקה

אנחנו המדינה היחידה במזרח התיכון שכל כך מורגלת לחיים משולבי אמצעי אבטחה. פתיחה אוטומטית של התיק בכניסה לקניונים. שערי בתי הספר שתמיד מתוגברים במאבטחים. וגם כאשר אנחנו בחו"ל ונוחתים עם מטוס ישראלי במקומות מסוימים, תגבור צבאי לצידי המטוס.

כך שזה לא כל כך מורכב וזר בנוף שלנו גם למגן את עצמנו בבית באופן הטוב ביותר. ואם אנחנו תוהים איך לבחור מערכת אזעקה זה רק הגיוני וטבעי.

איך לבחור מערכת אזעקה בלי כאב ראש

תחום מערכות אזעקה בישראל הוא תחום מאד רחב ויש בו מגוון של חברות ישראליות מובילות. חברות אלו, מוכרות בתחום גם בחוץ לארץ והן משוכללות ומתחדשות מדי יום באמצעים דיגיטליים. תוך כך, גם טווח המחירים מותאם לסוגים השונים של מערכות האזעקה והוא משתנה בהתאם.

סוג מערכות האזעקה מתחלק לשני סוגים עיקריים: מערכת קווית ומערכת אלחוטית. ברמת היציבות והתחזוקה, בעלי מקצוע רבים, ביניהם המומחים של אלסק מערכות אבטחה ממליצים על מערכת קווית. זוהי מערכת עמידה בפני הפרעות קליטה אלחוטיות. בעלת חיים לטווח ארוך ואין לה צורך בסוללות גלאים. יחד עם זאת, יש לה חיסרון אירוני, החיווט הקווי שלה. מדובר בחיווט שדורש תשתית והכנה מתאימים.

אם אנחנו מדברים על בית שאינו בית חדש, אלא קיים, מומלץ על המערכת האלחוטית. בבית חדש הנמצא בתהליך בנייה אין בעיה להכין מראש תשתית והכנה למערכת הקווית. בבית קיים, מומלץ להשתמש במערכת אלחוטית שדורשת יותר תחזוקה ויש סיכוי שתחווה הפרעות. אך המערכות האלחוטיות הן מאד מתקדמות, הן אמינות וההתקנה שלהן מדויקת מאד.

קיימת גם האופציה להשתמש במערכת היברידית. מערכת זו מורכבת חלקית מחיבור קווי, אם אין תשתית ניתן להשתמש בגלאים אלחוטיים ובמקלט.

איך לבחור מערכת אזעקה – מדברים על גלאי פנימי וחיצוני

כעת משבחרתם את מערכת האזעקה שלכם, חשבו מהי ההגנה שהבית צריך. האם אתם זקוקים להגנה אך ורק אל תוך הבית או גם אל מחוץ לבית. מחוץ לבית נחשב בחצר, במרפסת וכו'.

הגנה היקפית היא מאד חשובה. הגנה מסוג זה מאפשרת לגלות את הפורצים כבר לפני שהם מספיקים להכנס לבית. ובנוסף, גם מרתיעה את הפורצים. ברמת האפקטיביות, אם יש פריצה בשכונה שלכם, הרי שהקדמתם את התרופה למכה, תרתי משמע.

מה שכן, גלאים חיצוניים הם מוצר יקר ביותר ומעלה באופן משמעותי את מחיר כל המערך ההגנתי של הבית. אך אם אתם הולכים על זה עד הסוף, אין שום סיבה לשבש לעצמכם את איכות החיים.

ישנם לא מעט גלאים בסוגים שונים, ולהם מטרות שונות. את הגלאי מתאימים כמובן אישית למערכת ולצרכי ההגנה.

על הגלאים להיות פרושים על השטח שעליו אתם מעוניינים להגן, אין שום סיבה לאחד אותם בפינה כלשהי בבית אחרת האפקטיביות נעלמת כאן. במידה וכולם באותו מקום, יהיה קל לנטרל אותם ואז השטח יהיה מועד לפורענות.

איזה סוגי גלאים מומלצים?

עכשיו כשאתם כבר יודעים איך לבחור מערכת אזעקה וגם בחרתם את סוגי הגלאי. האם חיצוני, והאם פנימי, חשוב שתדעו איך לבחור את הגלאי המתאים לכם. בנוסף, אם יש ילדים קטנים בבית, ובעלי חיים, חשוב שהמתקין ידע. על מנת שהגלאים יותקנו בהתאם ולא יהיו אזעקות שווא.

הגלאי הכי נפוץ הוא גלאי נפח. זהו גלאי שקיים גם עם ורסיה חיצונית וגם עם פנימית, והוא מזהה תנועה על סמך שינוי בטמפרטורה.

סוג נוסף של גלאי הוא גלאי וילון. גלאי זה לרוב ממוקם על חלון מהצד החיצוני, או הפנימי. והוא מזהה חדירה לשטח דרך שינוי טמפרטורה. הגלאי הפנימי מן הסתם יתריע רק לאחר שתהיה חדירה מתוך החלון. והחיצוני יתריע רק בנסיון החדירה עצמו.

כמה זה עולה לכם?

מערכות אזעקה קוויות יעלו החל מ1,700 שקלים, ועד ל3500 שקלים. לרוב המחיר כולל 2 גלאים, לוח מקשים ושני צופרים. מחיר זה אינו כלל את הכנת התשתית אותה יש להכין כבר מראש. עלות ההתקנה היא עד 250 ₪ לנקודה אחת.

מערכת אזעקה אלחוטית תהיה בעלות של עד 5,000 ₪ וכוללת 2 גלאים סטנדרטיים, לוח מקשים, חייגן ושני צופרים. עליה להיות מותקנת בנקודה שאינה גלויה בבית.

מה ממליצים אנשי המקצוע?

רוב אנשי המקצוע ממליצים על ההגנה ההיקפית על מנת שהבית יהיה מוגן עוד בזמן הנסיון. יש לקחת בחשבון שההגנה ההיקפית צריכה להיות כן מגובה בגלאים פנימיים. זאת על מנת לתת גיבוי לגלאים החיצוניים, במידה ואלו לא עובדים.

ואם כבר על אנשי מקצוע אנחנו מדברים, בחרו את אנשי המקצוע שאתם עובדים עמם היטב. פנו רק אל בעלי הנסיון הוותיק בתחום זה. וודאו כי הם מתקינים מוסמכים מטעם היבואן, ובעלי המלצות רלוונטיות.

זה נכון שהשקעה במיגון הבית היא הוצאה לא מבוטלת. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר במקום הבטוח שלכם, המקום אליו אתם חוזרים כל יום ומרגישים בו הכי חופשיים. ואין סיבה שלא תשקיעו. ואם אתם כבר משקיעים כלכלית, השקיעו גם מקצועית.

הכימיה שלכם עם אנשי המקצוע חשובה לא פחות. לבטח יהיו לכם לא מעט שאלות. התעסקות כלכלית, וגם ענייני אחריות. כך שכאשר אתם בוחרים את אנשי המקצוע אל תתפשרו על איכות. אל תתפשרו על מקצועיות, ואל תתפשרו גם יחסי אנוש. גם זה חלק נכבד מהעסקה.

חברת אלסק מעניקה פתרונות אבטחה מתקדמים לחברות מכל מגזר ומכל סוג. ובכל רחבי הארץ לרבות אילת, באר שבע, אשקלון, אשדוד, ראשון לציון, תל אביב והמרכז, אזור ירושלים, חיפה והגליל. החברה מעניקה שירות אישי, אדיב, מקצועי ובליווי צמוד. התקשרו כבר עכשיו לקבלת ייעוץ.

5/5
צור קשר

אלסק מערכות אבטחה לוגו

בעל מקצוע בתחום מערכות האבטחה והמתח נמוך במרחק נגיעה

טלפונים ליצירת קשר

משרד: 0559705013

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

    *שם

    *טלפון

    *עיר

    × מעבר לווטסאפ