מה זו כתובת IP?

  מחפשים מערכת אבטחה איכותית לבית או לעסק?

  הגעתם למקום הנכון. צרו איתנו קשר בטלפון או השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  טלפון המשרד: 0559705013

  אלסק מערכות אבטחה מספקת מצלמות אבטחה כולל שירותי התקנה לבית, לעסק, למוסדות ולבניין המשותף, מערכות אזעקה מתקדמות, אינטרקום ועוד. לתיאום, התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם.
  מה זה כתובת IP הגדרת כתובת

  כתובת IP

  (ip address) – כתובת ip – הגדרה

  כתובת IP (ראשי תיבות 'Internet Protocol') – הינה "כתובת" המוצגת בתבנית מספרית אשר ניתנת או מוגדרת באופן יזום, להתקן רשתי כזה או אחר (מחשב, מדפסת רשת, כונני רשת, מצלמת רשת וכו') לטובת תקשורת איתו ברשתות תקשורת שונות בבית\עסק \ארגון באמצעות פרוטוקול תקשורת ip.

  כתובת Ip  מגדירים לכל התקן רשתי באשר הוא, או באופן אוטומטי או באופן יזום\ידני .

  • דוגמא לכתובת ip פנימית: 10.0.0.1
  • דוגמא לכתובת ip  חיצונית :98.109.43.22

  כאשר לשני התקני רשת ויותר, ישנה כתובת ip משלו, תתאפשר התקשורת ביניהם וממילא העברת נתונים מלאה-דו כיוונית.

  ip – internet protocol

  Internet Protocol, או בעברית "פרוטוקול אינטרנט", הינו בראש ובראשונה פרוטוקול תקשורת כפי כל פרוטוקול תקשורת אחר שקיים, כלומר, מכיל מערך כללים ותקנים מוסדרים על מנת לקיים תקשורת נתונים תקינה בין שני צדדים או יותר.

  רבים מהאנשים, בין אם מהתחום ובין אם לאו, הנוטים להתבלבל בין פרוטוקול תקשורת לבין שפת תקשורת שהרי הדברים שונים לחלוטין במהותם.

  ננסה להמחיש בדוגמא פשוטה את הנאמר – ששתי מכוניות נוסעות בכביש מהיר, ובכל אחת יש את הנהג הנוהג בה, אז אמנם שתי הנהגים נוסעים על אותו כביש ומבינים ממילא את התמרורים, הכללים וכה שקיימים בכביש ומצייתים להם בהתאם (פרוטוקול תקשורת) בעוד שאין חיוב ששתי הנהגים הללו יוכלו לדבר אחד עם השני אם הם אינם דוברים את אותה השפה (שפת תקשורת).

  בכל אופן, הפרוטוקול מכיל מערך של כללים ותקנים בכדי לקיים תקשורת תקינה בין שני התקני רשת או יותר ובכך מתקיימת האפשרות ליצירת תקשורת ראשונית ושליחת מידע דו כיוונית בין הצדדים (בשפת תקשורת כזו או אחרת).

  כתובת ip דינאמית ('dynamic ip address')

  כתובת ip דינאמית\משתנה, כשמה כן היא, וקיימת גם בתוך רשת פנימית של בית\עסק ארגון ('ethernet') וגם בעולם הרשת החיצוני (האינטרנט, internet).

  ברשת פנימית או חיצונית ישנם התקן הנקרא "ראוטר" (router) ובין שאר תפקידיו החשובים עליהם נדבר במאמר "ראוטרים ,נתבים ומה שביניהם" הוא מחלק כתובות ip להתקני הרשת השונים אשר מחוברים אליו.

  נא לא להתבלבל! חלקכם קוראים עכשיו את המילה 'ראוטר' ובטוחים שאנו מתכוונים דווקא ורק ליחידת הראוטר הקיימת בביתכם\בעסק, אך עליכם לדעת ולהבין כי ראוטר קיים גם לספק האינטרנט שלנו שמספק לשאר לקוחותיו כתובות ip חיצוניות (לראוטרים של הלקוחות), ואם נמשיך הלאה אז נגלה שגם לראוטר הענק והמרכזי של ספק באינטרנט שלנו יש ראוטר מרכזי וגדול יותר שגם מספק לו כתובת ip חיצונית.

  כלומר, תמיד יש שם – איפה שהוא – ראוטר נוסף שמחלק כתובות להתקני הרשת שמתחתיו וכן הלאה והלאה.

  כתובת ip דינאמית ניתנת באופן משתנה לחלוטין, כלומר, שכאשר התקן רשתי מקבל מהראוטר כתובת ip  מסויימת, זו תשאר של אותו התקן לזמן הקרוב בלבד ותתחלף לאחרת בתוך זמן קצר יחסית. לדוגמא: מחשב ברשת קיבל כתובת מהראוטר – 10.0.0.12 ולאחר כשלוש שעות לאחר שאותו מחשב נכבה באופן יזום ע"י המשתמש, הראוטר "החליט" לספק את כתובת זו למחשב אחר שנדלק או לסמארטפון אחר שהתחבר לרשת הקיימת. אותו מחשב מלכתחילה שנכבה, כאשר ידלק שוב, יקבל כתובת אחרת לחלוטין כמו 10.0.0.4.

  כתובת ip סטטית – קבועה ('static ip address')

  לעומת כתובת ip דינאמית, כאשר אנו מדברים על כתובת ip סטטית, התקן רשת כזה או אחר מקבל כתובת מהראוטר או לחילופין מקבל באופן יזום וידני כתובת ip מסויימת אשר נשארת קבועה לחלוטין ושמורה לאותו התקן רשת בלבד עד לשינוי יזום או שינוי ההגדרה הקיימת בראוטר.

  כיום, מאחר ולרבים מהמשתמשים יש צורך בגישה לרשת הביתית שלהם מרחוק (למחשבים, למצלמות רשת, לשרתים וכו'), ישנה חשיבות עליונה במתן כתובת ip חיצונית סטטית וקבועה, שאחרת לא יוכלו להתחבר בכל זמן נתון לרשת הביתית מאחר וזו כל פעם תקבל כתובת ip אחרת ושונה מספק האינטרנט.

  למרות שגם במצב שכתובת ip חיצונית אינה קבועה, ישנן פתרונות טובים ואיכותיים אך בהחלט ניתן לומר שיותר נוח שיש במצב כזה כתובת ip קבועה, אחת. אתם מניחים נכון, כתובת ip חיצונית, קבועה, כרוכה בתשלום נוסף לספק האינטרנט, שכן, הדבר מאלץ אותו לשמור עבורכם את אותה הכתובת ולבצע הגדרות מסוימות בראוטר המרכזי שלו.

  על היתרונות והחסרונות השונים בכתובות דינאמיות וסטטיות נדון בהמשך במאמר "ראוטרים ,נתבים ומה שביניהם".

  אגב, אם תרצו ממש עכשיו לבדוק מהי כתובת ה- ip החיצונית שלכם, לחצו על הקישור הבא: whatismyip.com

  מחפשים מצלמות אבטחה איכותיות? ליעוץ ופרטים נוספים על התקנת מצלמות אבטחה, פנו אל המקצוענים – צוות אלסק מערכות אבטחה.

  4.1/5 - (9 votes)

  מאמרים מומלצים

  מערכת מצלמות lpr לזיהוי מספר רכב

  זיהוי מספר רכב – LPR

  זיהוי לוחיות רישוי, לפעמים נכתב בקיצור כ- LPR (ראשי תיבות: License-plate recognition), הוא תכונה שקיימת במספר תוכנות שיכולה לזהות, לקרוא, ולאחסן תצלומי ...
  מצלמות אבטחה אנטי ונדל

  מצלמות אבטחה אנטי ונדל

  כאשר מצלמת אבטחה מותקנת במקום שבו ניתן להגיע אליה בקלות, יש לנקוט באמצעי זהירות בכדי להגן על המצלמה מפני וונדליזם או גניבה. אחד מהגורמים שיש לקחת בחשבון...
  מצלמות אבטחה אלחוטיות

  מערכת אבטחה אלחוטית

  מערכת מעקב וידאו אלחוטית נבדלת ממערכת מעקב וידאו מסורתית בכך שהמצלמות שבהן נעשה שימוש אינן מחוברות אל המערכת הראשית באמצעות חוטים. זה מעניק למשתמשים חופ...
  צור קשר
  צור קשר

  אלסק מערכות אבטחה לוגו

  בעל מקצוע בתחום מערכות האבטחה והמתח נמוך במרחק נגיעה

  טלפונים ליצירת קשר

  משרד: 0559705013

  או השאירו פרטים ונחזור אליכם

   *שם

   *טלפון