מצלמות אבטחה קוויות או מצלמות אלחוטיות

מערכות אבטחה איכותיות לבית ולעסק

לפרטים נוספים, הצעות מחיר והזמנת שירותי התקנה התקשרו אלינו או השאירו הודעה דרך האתר.

טלפון המשרד: 0559705013

התקשרו אלינו

055-9705013

מצלמות אבטחה קוויות או מצלמות אלחוטיות

מצלמות אבטחה קוויות או מצלמות אלחוטיות? אילו מצלמות מתאימות לצרכיך?

עם שיעור פשעים אשר עולה בהתמדה בכל רחבי העולם, אין זה מפתיע שאבטחה הופכת לדאגה משמעותית בקרב אנשים בכל העולם. פשיעה גדלה פוגעת באנשים והורסת את שלוות נפשם. התקנת מצלמות אבטחה במיקומים אסטרטגיים שונים במתקן שלכם יכולה להיות דרך יעילה למעקב הדוק אחר אנשים ואחר המתרחש מסביב. בין אם אתם רוצים לאבטח את ביתכם או משרדכם, מצלמות אבטחה יכולות להיות בנות הברית הטובות ביותר שלכם עבור המטרה הזו.

מחפשים מצלמת אבטחה חיצונית מומלצת? צרו איתנו קשר להמלצות הרלוונטיות ביותר

בעת בחירה של מצלמות אבטחה, אתם עלולים להתבלבל בין שני סוגים עיקריים – מצלמות חוטיות ואלחוטיות. מה הם ההבדלים העיקריים בין השניים, ולאיזה כדאי לכם לתת תשומת לב רבה יותר?

בכתבה זו אנו מנסים לענות על השאלות הבסיסיות הללו. ברגע שתבינו את ההבדלים הבסיסיים, אתם צריכים להיות מסוגלים לבחור את סוג מצלמת האבטחה אשר מתאים לצרכים שלכם במידה הרבה ביותר.

עלות והתקנה של מצלמות

חוטיות

מצלמות אבטחה חוטיות (קוויות) עולות פחות בהשוואה לעמיתיהן האלחוטיות, אך הן גם ידועות בתור כאלה שדורשות תהליך התקנה מורכב ונרחב יותר.

אלחוטיות

מצד שני, מצלמות אלחוטיות עשויות לעלות יותר אך התקנתם פשוטה יחסית מאחר והן לא מגיעות עם חוטים וכבלים רבים. הן עולות יותר, אך מחירי המצלמות האלה יורדים באופן קבוע.

אספקת חשמל

חוטיות

מצלמות חוטיות מופעלות על-ידי חשמל ולכן יש להתקינן בקרבת מקור חשמל לצורך אספקת חשמל קבועה.

אלחוטיות

מצלמות אלחוטיות פועלות על סוללות ולא דורשות מקור כוח חשמלי. אך שימו לב כי ייתכן שיהיה צורך להחליף את הסוללות מספר פעמים בשנה בכדי לאפשר למצלמות לתפקד בצורה המיטבית ובאופן קבוע.

התקנת מצלמות

חוטיות

מערכות אבטחה חוטיות כרוכות בשימוש בחיישנים אשר מותקים על חלונות ודלתות. כל אחד מהחיישנים האלה מחובר לפאנל הראשי של המערכת באמצעות חוטים. אם אתם מוצאים כי מראה של חוטים רבים המתנדנדים על הקיר שלכם הוא נוראי, אתם יכולים להציב אותם מאחורי הקירות ומתחת לשטיח. עם זאת, זה עשוי לדרוש ביצוע של שינויים פיזיים בנכס.

אם אתם רוצים להתקין מערכות אבטחה אחרות ואביזרים כמו מצלמות אבטחה או גלאי תנועה להגנה נוספת, אתם יכולים לעשות זאת על-ידי חיבורם לפאנל הראשי. בדומה, מקלדות ואביזרים אחרים גם ניתן לחבר בהתאם לצורך כדי לשמור על מערכת האבטחה שלכם משודרגת.

אלחוטיותהתקנת מצלמות אבטחה מדריך

מערכת אבטחה אלחוטית זקוקה לחיווט מינימלי, ולכן מצילה את הקירות והרצפה שלכם מקידוחים או חוטים בעלי מראה מסורבל שמקלקלים את התפאורה שלכם.

ובדיוק כמו במקרה של מצלמות אבטחה חוטיות, הגרסאות האלחוטיות גם מתחברות לחיישנים, אשר ניצבים על החלונות או הדלתות. ההבדל כאן הוא שבמקום היותם מחוברים באופן פיזי באמצעות חוטים, החיישנים האלה שולחים אותות אודיו ווידאו לפאנל הראשי באמצעות שידור אלחוטי.

ניתן להשתמש במקלדות, גלאי תנועה, מצלמות אבטחה, ואביזרים נוספים על-ידי חיבורם לפאנל הראשי של מערכת האבטחה.

חששות

חוטיות

החוטים החשופים האלה עשויים להיות חשופים לפגיעה ונזק מצד ונדלים. מלבד זאת, הם גם עלולים ליפול קורבן לאיתני הטבע ולהתנתק עם הזמן אם נמצאים בחוץ.

כמו כן, גנבים עשויים להתעסק עם חוטים חשופים ולנתק/לחתוך אותם, ובכך לבטל את המטרה עבורה קיימת מצלמת האבטחה.

אלחוטיות

מצלמות אלחוטיות רגישות לאובדן אות או הפרעות בשל תנאי מזג אוויר קיצוניים, והפרעות ממכשירים אלקטרוניים פעילים אחרים כמו מחשבים, טלוויזיה, טלפונים ניידים, וכו'.

ברגע שהאות אובד/משתבש, המצלמה יכולה להעביר את הנתונים למכשיר לא נכון, או פשוט להפסיק לתפקד. בעיות כאלה הופכות אותה לבלתי יעילה.

מספר מצלמות אבטחה אלחוטיות כן צריכות להיות מחוברות למקור חשמל כדי לתפקד. כך שלמרות שיש לכם משדרים אלחוטיים, הם עדיין לא אלחוטיים במלואם. עם זאת, ניתן להתגבר על זה על-ידי שימוש במתאם שמאפשר למצלמה לפעול על סוללות. דגמים חדשים יותר מגיעים מצוידים בתכונה הזאת.

אלא אם ננקטים אמצעי מיגון מלאים, מצלמות בעלות גישה לאינטרנט נוטות להיפרץ או להיפגע באמצעות תפעול מרחוק, מה שיכול לאפשר לאנשים אחרים לשלוט במצלמות האבטחה שלכם ולפלוש לפרטיותכם.

לאחר שסיימנו עם ההבדלים הבסיסיים בין מצלמות חוטיות לאלחוטיות, להלן מספר סוגים של מצלמות אותם אתם יכולים לשקול לצורך שימוש אישי או עסקי.

מצלמות אבטחה צינור

במצלמות אבטחה צינור בדרך כלל נעשה שימוש בבית, במשרדים ובחנויות קטנות. הן מורכבות על קירות או תקרות, וניתן לזהותן בקלות, מה שמקל על זיהוי כיוונה של המצלמה ומה שהיא מקליטה.

מצלמות אבטחה צינור

מצלמות אבטחה כיפה

במצלמות אבטחה כיפה ניתן להשתמש הן בפנים והן בחוץ והן מתאימות באופן מושלם לניטור אזורים גדולים. לא קל לזהות לאן המצלמה מכוונת מאחר והיחיד לא יכול לראות את פנים הכיפה.

מצלמות אבטחה כיפה

מצלמות אבטחה שחור לבן / צבעוניות

אולי מצלמות שחור לבן נשמעות כנחלת העבר אך יש להן יתרונות משלהן. הן יעילות בצילום בתאורה נמוכה ופחות יקרות בהשוואה למצלמות צבעוניות. מצלמות צבעוניות הן יעילות ביותר במהלך היום ורזולוציית המסך מקלה על ההבחנה בהבדל בין פריטים רבים בשידור.

מצלמות אבטחה נסתרות

הן אלחוטיות ומאוד קטנות בגודלן בכדי שניתן יהיה להסתירן בקלות. למצלמה נסתרת יכולים להיות שימושים רבים. זוגות משתמשים במצלמות נסתרות בכדי לפקח על המטפלת / הבייביסיטר של ילדיהם, בני זוג חשדנים מתקינים אותן כדי לעקוב אחרי החצי השני שלהם בהעדרם, ומעסיקים משתמשים בהן כדי לפקח על הצוות שלהם ועל הפרודוקטיביות.

אם כי מצלמה כזו עשויה להיראות כמפתה, החוק דורש מכם ליידע את אלה הנמצאים בשטחכם על קיומן של מצלמות נסתרות, או שהתקנתן עשויה להתפרש כחדירה לפרטיות. בדקו את החוקים במדינתכם כדי לדעת היכן אתם עומדים בנושא הזה.

מצלמות אבטחה אינפרא אדום

מצלמות אלה מיועדות לשימוש באזורים אשר אינם מוארים כראוי או שלא מקבלים תאורה מספקת. הודות לטכנולוגיית האינפרא, המצלמות האלה יכולות להקליט ולצלם תמונות ברורות אפילו בלילה. ניתן להשתמש בהן הן בפנים והן בחוץ.

מצלמות אבטחה יום – לילה (ראיית לילה)

מה שנהדר במצלמות האלה הוא שהן לא רק לוכדות תצלומים במהלך היום, אלא הן גם עוברות באופן אוטומטי למצב אינפרא-אדום כאשר יורד החושך.

מי שמעוניין בתצלומים ברורים במשך 24 שעות ביממה באמצעות מצלמה יחידה יכול לקבל תועלת רבה מהמצלמה הזו.

מצלמות אבטחה IP

היתרון במצלמות האלה הוא שהן מאוד נוחות לשימוש, והן מאפשרות לכם לצפות בתצלומים מהמחשב, הטאבלט והסמארטפון שלכם או מכל מכשיר אחר ובכל מקום.

החיסרון הוא שאתם תצטרכו להיות זהירים במיוחד עם אבטחת האינטרנט שלכם בעת השימוש במצלמות הללו מאחר והן רגישות להתקפות מצד האקרים, שיכולים לשלוט בתצלומים שלכם ולשדר אותם.

וודאו כי אתם משתמשים בסיסמה קשה ומורכבת בתור אמצעי זהירות כדי להפחית את האיום.

מערכת מצלמות IP

מצלמות אבטחה שניתנות לשליטה ידנית (PTZ)

אם אתם צריכים להגדיל ולהקטין באמצעות המצלמה שלכם בתדירות גבוהה, אז אתם תרוויחו אם תתקינו מצלמה עם עדשה שניתנת לשליטה ידנית. עדשה זו מאפשרת לכם להגדיל/להקטין את התצלום מבלי לשנות את המיקוד.

מצלמות אבטחה דמה

כפי שהשם מציע, מצלמות אבטחה דמה הן מצלמות מזויפות שנראות כמו אמיתיות, והן מותקנות כדי שייראה שאזור מסוים נמצא תחת מעקב. הן לא מצלמות או מקליטות שום דבר, אך המראה שלהן בלבד מספיק כדי להתריע ולהזהיר נוכלים, מה שהופך אותן ליעילות במניעת מקרי פשיעה.

מסקנה: אלה שמעריכים את היותם מוגנים ומאובטחים, יקבלו תועלת רבה מהתקנת הסוג הנכון של מצלמות האבטחה בשטח הבית/העסק שלהם. הפרטים לעיל צריכים להאיר אור ולעזור לכם לקבל החלטה נבונה בעת בחירה של מצלמת אבטחה.

ליעוץ ופרטים נוספים על התקנת מצלמות אבטחה עם ראיית לילה, פנו אל המקצוענים – צוות אלסק מערכות אבטחה.

4.7/5
צור קשר

אלסק מערכות אבטחה לוגו

בעל מקצוע בתחום מערכות האבטחה והמתח נמוך במרחק נגיעה

טלפונים ליצירת קשר

משרד: 0559705013

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

    *שם

    *טלפון

    *עיר

    × מעבר לווטסאפ