צור קשר

DVR מול NVR

4 ההבדלים העיקריים בין DVR ל- NVR

לא מעט מוזכר באינטרנט על הגדרות כמו מצלמות אבטחה ip ומגה פיקסל (Megapixel), ובצדק, הודות ליכולתם לספק לרשויות האכיפה תמונות בהירות וצלולות של ראיות מרשיעות, למשל.

כשדנים במצלמות מגה פיקסל \ ip, לא תמיד עולות השאלות בנוגע להקלטה ואחסון. לעיתים קרובות השיח מסתכם ברמת הבהירות שאמורה המערכת לכלול.

הודות לעמיתיהן של מצלמות ip, המצלמות האנלוגיות, לפחות רוב האנשים שמעו על מונחים כמו DVR – אותו מכשיר שאחראי על הקלטת הצילום שמגיע דרך מצלמות האבטחה האנלוגיות. בהמשך נדון על חלק מפעולות DVR כשנשווה אותו עם NVR – מקליט וידאו רשתי ('Network Video Recorder').

dvr מול NVR תרשים

בשנים עברו, מכשירי הוידאו (VCR) היו באופנה, לא משום האפקטיביות, אלא משום שלא היו כל כך הרבה פתרונות אלטרנטיבים לעסקים ובתים המעוניינים במערכת אבטחה. למרבה המזל, הודות לכלכלת שוק מתפתחת בענף ההייטק, תמריצי החדשנות והיזמות סובלים פחות מנחת זרוען של ממשלות, מה שמעניק לשוק את הגמישות הדרושה לספק לנו מוצרים טובים יותר, איכותיים יותר, רבים יותר ובכך גם זולים יותר. חלפו הימים בהם נאלצנו להריץ קלטות קדימה ואחורה עד שנרדמות לנו האצבעות במטרה למצוא אירוע שהתרחש בשבוע שעבר. בהסתכלות אל העתיד, אין ספק שתשמעו יותר ויותר את המונח 'NVR' יותר מהמונח 'VCR'.

DVR מול NVR

מערכות NVR הן למעשה האמצעי בה מאוחסנת הקלטה שמגיעה ממצלמות IP \ מגה פיקסל. בעזרת ארבעת הנקודות הבאות, נגרד את פני השטח באופן כללי ונשתדל להסביר בקצרה על NVR ואיך המערכת משתווה, או לא משתווה למערכת DVR.

4 ההבדלים העיקריים הם

  1. במערכת NVR, קלט הוידאו מגיע מהרשת – הוידאו כבר קודד במצלמות. מהו קידוד אתם שואלים? זו פשוט פעולת המרה לקבצי וידאו דיגיטלים ממקור אחר. מכאן, הוידאו מוזרם ל- NVR לאחסון, כשניתן לצפות בו הודות להיותו ממוקם ברשת. כשמדובר במערכת DVR, הקידוד מתבצע במכשיר ה- DVR עצמו ולא ברמת המצלמות האינדבידואליות. הודות ומתבצעת דחיסה להזנה אנלוגית,, עליו להיות ממוקם קרוב להזנה.
  2. NVR יכול להיות ממוקם בכל מקום שנבחר ברשת. מהו היתרון שבכך? הגנה מפני כשל רשתי בתור התחלה. בעזרת תכונת "שיקוף" ('mirroring'), ניתן למקם את ה- NVR בכל מקום ולספק כפילות.
  3. הבדל נוסף בין NVR ל- DVR הוא גישה. על מנת לצפות בהקלטה שבוצעה על ידי DVR, עליך להיות מול המכשיר עצמו (או לצרוב \ להקליט את התוכן לצפייה במקום אחר). עם NVR לעומת זאת, הסיפור מעט שונה – הודות לאופיו הרשתי, ניתן לצפות בתוכן בגישה מרחוק (אפליקציה במכשיר המובייל ו\או גישה למחשב וכו').
  4. לבסוף, התאמת מצלמות אבטחה למערכת NVR מגבילה יותר מהתאמה למערכת DVR. לכן, ודאו את תאימות הרכיבים טרם הרכישה ובאופן כללי, אנו ממליצים על התייעצות עם מתקיני מצלמות אבטחה מומחים למניעת אי נעימויות וטרחה מיותרת.

ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, פנו אלינו, צוות אלסק מערכות אבטחה.

DVR מול NVR
5 (100%) 4 votes

צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "DVR מול NVR" מוגנת בזכויות יוצרים.

צור קשר
דילוג לתוכן