4 טיפים למיקום מצלמות אבטחה ביתיות

מערכות אבטחה איכותיות לבית ולעסק

לפרטים נוספים, הצעות מחיר והזמנת שירותי התקנה התקשרו אלינו או השאירו הודעה דרך האתר.

טלפון המשרד: 0559705013

התקשרו אלינו

055-9705013

טיפים למיקום מצלמות אבטחה ביתיות

מחפשים להציב מצלמות אבטחה בבית הפרטי או המשותף? לייעוץ מקצועי, צרו קשר עם המומחים למערכות אבטחה ומתח נמוך.

4 טיפים למיקום מצלמות אבטחה ביתיות

אם יש ברשותכם מצלמת אבטחה, או שאתם מחפשים אחת, ידוע לכם כבר שמצלמות אבטחה באמת יכולות לעזור למנוע פריצות לבתים ולהגן על משפחתכם ורכושכם מפני ונדלים ופורצים. עם זאת, לא משנה איזו מצלמת אבטחה תבחרו, יעילותה יכולה להיות מושפעת מהמיקום והאופן בו אתם מציבים אותה.

חשוב מאוד לדעת היכן למקם את מצלמת האבטחה שלכם. בעיקרון, מיקום אופטימלי של מצלמות אבטחה ייתן למצלמות שלכם את האפשרות לבצע את עבודתה בצורה המיטבית. לכידה של גנבים ופושעים יכולה להתבצע אך ורק כאשר המצלמה שלכם מוצבת במקום הנכון.

להלן ארבע עצות למיקום מצלמת אבטחה ביתית, כדי שתוכלו להתקין את מצלמת האבטחה שלכם ולמקסם את יעילותה.

טיפ 1: תשאלו שאלות על תכנון המיקום של מצלמת האבטחה

לפני שאתם מתחילים להתקין מערכת אבטחה ביתית, התכוננו כראוי להצבת מצלמת אבטחה ביתית. חשבו מהו המקום הטוב ביותר להתקנת מצלמות אבטחה ביתיות ותשאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

 • היכן אתם חושבים שאתם באמת זקוקים למצלמות אבטחה?
 • מה הן הנקודות הרגישות ביותר בביתכם?
 • האם יש לכם כניסות נסתרות, כגון דלתות או חלונות שעשויים להיראות מושכים במיוחד בעיני הפורצים?
 • האם ביתכם חווה אי-פעם פריצה, אפילו כאשר התגוררו בו דיירים קודמים?
 • אם הייתה פריצה, היכן היא התרחשה?
 • איזה כלים אני צריך להצבת מצלמת אבטחה?

כל השאלות הללו חשובות ויכולות להוות קווים מנחים להצבת מצלמת האבטחה, בעודן עוזרות לקבוע את המקומות הטובים ביותר להתקנת מצלמות אבטחה ביתיות.

כמו כן, מצלמות אבטחה חשופות לסכנת חבלה אם מישהו מספיק נחוש בדעתו לבצע את הפשע שלו. תשאלו את עצמכם האם אתם רוצים או לא רוצים שפורצים ידעו על כך שיש לכם מצלמות. אם אתם רוצים שהם ידעו זאת, כדאי לכם לשקול התקנה של מצלמות מזויפות וזולות (דמה) במקום גלוי לעין, ולהסתיר את המצלמות היקרות שלכם, כך שבמידה ופורץ מחבל במצלמות הגלויות לעין, אתם תקליטו אותו באמצעות מצלמות האבטחה הנסתרות שלכם בעת ביצוע הפשע.

טיפ 2: הימנעו מהטעויות הנפוצות ביותר בעת הצבה והתקנה של מצלמת אבטחה בבית

הן המיקום של מצלמת האבטחה בתוך הבית והן המיקום של מצלמת האבטחה מחוץ לבית קובעים אם המצלמה שלכם תבצע את עבודתה בצורה המיטבית. התבוננו בטעויות הנפוצות האלה כדי שתוכלו להימנע מהן כאשר תחשבו על מיקום המצלמות שלכם לצורך אבטחת הבית.

1. שוכחים לאבטח מצלמות אבטחה בתוך הבית ומחוץ לבית

אחת הטעויות הגדולות ביותר שאנשים עושים היא שאינם מאבטחים את מכשירי האבטחה שלהם, זאת אומרת שניתן לחבל בקלות במצלמות האבטחה. המיקום של מצלמת אבטחה בתוך הבית ומחוץ לבית עשוי להיות שונה במקצת, מאחר ומצלמות אבטחה מחוץ לבית יכולות להינזק בקלות רבה יותר כתוצאה מתנאי מזג האוויר, או להיגנב על-ידי גנבים.

2. חושבים שמצלמות יכולות לבצע מספר פעולות בו-זמנית

מצלמות לא יכולות לבצע מספר פעולות בו-זמנית. עליכם להחליט איזו משימה אתם רוצים שהמצלמה שלכם תבצע כאשר אתם חושבים על המיקום. לעיתים קרובות אנשים שוכחים שהמצלמה לא יכולה לקלוט בבת-אחת פנים של מישהו, לוחית רישוי, ואת הבית שנמצא ממול, והם מציבים את המצלמה שלהם ללא תכנון מראש. הכנת תרשים מיקום של מצלמות אבטחה ביתיות הינה חשובה, כך שכל מצלמה תשחק את התפקיד המשמעותי ביותר שלה.

3. מציבים מצלמות בנקודה הגבוהה ביותר

אנשים רבים ממקמים את המצלמות שלהם בנקודה הגבוהה ביותר בביתם, מתוך מחשבה שכך יקבלו את התמונה הגדולה ביותר. בעוד שזה ייתן לכם טווח ראיה גדול יותר, אתם לא תקבלו מבט מאוד מפורט על אף אחת מתכונותיו של הפושע. ייתכן שתצליחו לתפוס במצלמה רק את מבנה הגוף ולא תוכלו לזהות את האדם, אלא אם תתקינו מצלמת אבטחה PTZ, אשר רואה פרטים וזוויות צפייה גדולות ללא פגיעה באיכות הווידאו.

4. משתמשים במצלמות ללא טווח דינמי רחב של דלתות וחלונות

זאת אומרת שהם יקבלו את התמונה הרצויה רק אם האדם ניגש קרוב או מתבונן ישירות אל המצלמה.

5. לא מצליחים לספק תאורה מספקת

לעיתים קרובות אנשים שוכחים להתחשב בתאורה כאשר מדובר באבטחה בשעות הלילה. אם המצלמות שלכם הן לא מצלמות אבטחה לראייה לילית, כדאי שתספקו תאורה מספיק טובה על-מנת לצלם תמונה ברורה אפילו בחושך. עם זאת, הצבה קרובה מדי של מצלמות לאורות בהירים תגרום לשיבושים בתמונה. ומצלמת אטבחה מחוץ לבית אשר מכוונת ישירות אל אור השמש תגרום להופעה של פסים בתמונה.

טיפ 3: המיקומים ונקודות ההשקפה הטובות ביותר עבור המצלמה שלכם

המיקום של מערכת מצלמות אבטחה משחק תפקיד חשוב בסיפוק אבטחה הולמת. אז היכן כדאי למקם מצלמות אבטחה ביתיות? אנשים שעבורם הנושא הזה חדש, יקבלו תועלת ממספר תוכנות ויישומים למיקום מצלמות אבטחה, אשר יעזרו לכם להציב את המצלמות היכן שתרצו ולכוון אותן לשביעות רצונכם.

להלן מספר נקודות מומלצות להצבת מצלמת אבטחה לפי סטטיסטיקה של אבטחה ביתית.

התקינו מצלמות אבטחה על דלת הכניסה

כ- 34% מהפורצים נכנסים דרך הדלת הראשית, כך שאתם בהחלט זקוקים למצלמת אבטחה שתתצפת על האזור. הציבו את המצלמה שלכם בגובה של קומה שנייה כדי למנוע מפורץ להפיל את המצלמה שלכם. אם יש לכם קומה אחת בלבד, אתם יכולים לסגור את מצלמת האבטחה על הדלת הקדמית שלכם ברשת חיווט, כדי להגן עליה מפני חבלה.

מקמו מצלמות אבטחה ביתיות על הדלת האחורית

עד 22% מהגנבים פורצים לבית שלכם דרך הדלת האחורית, כך שאתם תרוויחו משימוש במצלמה ביתית על הדלת האחורית. זה כולל גם דלתות צדדיות. במקרה של פריצה, כדאי שתהיה מצלמה על כל דלת בביתכם. שוב, נסו להרחיק אותה מהישג ידם של אנשים או מחפצים שהם עלולים לזרוק על המצלמה.

הציבו מצלמות אבטחה ליד חלונות שלא פונים לרחוב

פורצים רבים ייפרצו אל תוך הבית באמצעות כניסה דרך חלון אחורי שלא פונה לרחוב. הם מצמצמים את הסיכוי שלהם להיתפס בכך שמתרחקים מהרכבים החולפים. כך שאתם יכולים לכוון מצלמה אל חלון שלא פונה לרחוב כדי להגן על החלונות האלה מפני גנבים וונדלים.

טיפ 4: בדקו את החוקים הנוגעים להצבת מצלמת אבטחה ביתית

מדריך זה לפריסת מצלמות אבטחה מאפשר לכם להכיר את הטעויות הנפוצות הללו ואת הנקודות המומלצות להתקנת מצלמות אבטחה בבית. מלבד זאת, כדאי לכם להתבונן במספר דברים נוספים בעת הצבת מצלמות, כגון חוקים להצבת מצלמת אבטחה. חשוב מאוד להתחשב במיקום החוקי בעת הצבת מצלמות אבטחה. ייתכן שיהיו לכם ספקות כמו:

"השכן שלי מקדיש תשומת לב רבה מאוד לתנועות שלי בחצר האחורית שלי. מצלמת האבטחה החיצונית שלו נמצאת מתחת לגג והגדר בינינו היא בגובה של 2 מטרים בלבד. הוא מקליט את כל הפעילויות שלי בחצר האחורית ואני מרגיש שכלל אין לי פרטיות."

בדרך כלל, כיוון של מצלמת אבטחה לנכס של אנשים אחרים (גג, חלונות, תאורה, וכו'), יגרום לפלישה לפרטיותם, מה שנחשב כלא חוקי.

קריאה מומלצת:

ליעוץ מקצועי, הצעות מחיר ופרטים נוספים, פנו אל המקצוענים – אלסק מערכות אבטחה.

4/5
צור קשר

אלסק מערכות אבטחה לוגו

בעל מקצוע בתחום מערכות האבטחה והמתח נמוך במרחק נגיעה

טלפונים ליצירת קשר

משרד: 0559705013

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

  *שם

  *טלפון

  *עיר

  × מעבר לווטסאפ