אזעקות לבית

מערכות אזעקה לבית - לעסק - אלסק מערכות

מחפשים להתקין אזעקות לבית?

צוות אלסק הרכיב עבורכם מדריך מתומצת בנקודות שמומלץ לקחת בחשבון לפני רכישת מערכת מיגון.

האם כדאי לקנות מערכת אזעקות לבית קווית? אלחוטית? האם כדאי מנוטרת או לא?

בתקופה מיוחדת שכזו, אין לנו ספק שהבטחון שלכם צריך להיות מעל הכל. השקעה באזעקות ביתיות אמינות היא החלטה המספקת שקט נפשי לבעלי בתים. אנחנו באלסק, מתחייבים לכם כספקים מובילים של פתרונות אבטחה חדישים, ומציעים לכם מגוון אזעקות לבית חדשניות שנועדו להגן על יקיריכם ורכושכם, ולהעניק תחושת בטחון מסביב לשעון. במאמר הבא נעמיק בחשיבותן של אזעקות לבית וכיצד אנחנו יכולים לעזור לכם להגן על הבית שלכם ביעילות.

עולם מערכות האבטחה מגוון ביותר, ולכל מערכת תכונות מיוחדות שמבדילות אותה מהמתחרים. כשעורכים הבחנה בין סוגי מערכות האבטחה, חשוב לשקול את שלושת הקטגוריות הבאות:

 • ניטור: האמצעי בעזרתו מערכת האזעקה מתקשרת עם מרכז הניטור שלה.
 • התקנה: שיטת התקנת המערכת – "עשה זאת בעצמך" או התקנת אזעקה לבית מקצועית.
 • אוטומציה ביתית ('Home Automation'): היכולת לשלוט בשלל תרחישים בבית מעבר למערכת האבטחה הבסיסית, כולל כיבוי אורות, שליטה חכמה בתריסים, הגדרות תרמוסטט, ועוד.

הקטגוריות הנ"ל מסייעות לך להחליט איזו מערכת אזעקות ומצלמות אבטחה מתאימה לבית ולסגנון החיים שלך.

השפעה של אזעקות לבית על מניעת פריצה

פריצות לבתים נעשות בכל יום כמעט, אפילו אם אנחנו לא מרגישים בהן באופן אישי, ולאזעקות לבית יש תפקיד משמעותי ביותר בהרתעת פורצים ואורחים לא רצויים מלחדור לשטח הפרטי שלכם. מחקרים הראו כי לבתים המצוידים במערכות אזעקה גלויות יש סיכוי נמוך יותר באופן משמעותי לפריצה. אזעקות הבית החדישות שלנו לא רק מתריעות לבעלי הבתים ולרשויות במקרה של כניסה לא מורשית, אלא גם פועלות כגורם מרתיע רב עוצמה מפני איומים פוטנציאליים. על ידי השקעה בפתרונות האבטחה המתקדמים שאנו מציעים לכם כיום בנגישות רבה, תהיו בטוחים שאתם עושים צעד יזום ומשמעותי בשמירה על הבית ועל היקר לכם.

101 כלבים וגנבים – לא רק. אזעקות לבית מעניקות גם הגנות נוספות

בכל הנוגע לאבטחת הבית, מערכת אזעקה מקיפה היא קריטית. מנגנון הגילוי של האזעקות לבית שלנו מגיע מעבר לזיהוי פריצה בסיסי, ומציע פלטפורמות הגנה כמו גילוי שריפה, ניטור חד חמצני של פחמן (פיצוץ בלון גז, לדוגמא, יכול להוביל למצב זה) ואפילו התראה למכבי האש בעודכם ישנים או מחוץ לבית. עם הטכנולוגיה המתקדמת שלנו, תוכלו לנטר מרחוק את הבית שלכם, לקבל התראות בזמן אמת לטלפון הנייד שלכם ולשלוט בהיבטים שונים של מערכת האבטחה שלכם בקלות. רמה זו של שליטה וניטור מבטיחה שהבית שלכם מוגן מסביב לשעון, ומעניקה לכם את הביטחון גם כשאתם רחוקים.

בנוסף לכל, אזעקות לבית מספקות זמן יקר למענה מידי שנדרש באופן בהול וברור במקרה חירום. במקרה של שריפה או דליפת גז, כל שנייה חשובה. אזעקות הבית שלנו מצוידות בחיישנים מתקדמים שיכולים לזהות מפגעים אלו מוקדם מהאופן בו אדם יכול לזהותו, ומעניקים לכם ולמשפחתך את הזמן היקר הדרוש להתפנות בבטחה. על ידי השקעה בפתרונות האבטחה המקיפים שלנו, אתם לא רק מגנים על הרכוש שלכם מפגיעה אלא גם מבטיחים את שלומם וביטחונם של אלו החשובים לכם ביותר.

הרכיבים העיקריים בכל מערכת אזעקות לבית

 • יחידת בקרה מרכזית (רכזת) הכוללת את כרטיסי החומרה העיקריים במערכת.
 • לוח מקשים המשמש לתכנות, דריכה ונטרול של מערכת האזעקה.
 • גלאי בטיחות – מים, גז, עשן וגלאי מצוקה (הרחבה למערכת אזעקה ביתית)
 • גלאים  פנימיים וחיצוניים.
 • מגעים מגנטיים להגנה באזורי הדלתות והלחלונות.
 • סירנה ו\או צופר – פנימי וחיצוני.
 • סוללות גיבוי – למקרים של הפסקת חשמל או ניתוק חשמל יזום.
 • כרטיסי הרחבה (כגון "מרחיב אזורים"), מרחיב אלחוטי, כרטיס IP לשליטה מלאה מהמכשיר הסלולרי.

מערכת אזעקה לבית שלכם עשויה להפוך למערכת שמאפשרת מעקב אחרי הנעשה בבית בכל שעות היממה ומכל מקום בארץ ובעולם. שילובן של מצלמות אבטחה פנימיות ומצלמות אבטחה חיצוניות לסירנה או לצופר, הופך את מערכת האזעקה הביתית שלכם למערכת מקיפה אפקטיבית ביותר.

תכנות המערכת לשליחת התרעה

הרכזות האלחוטיות של מערכות האזעקה לבית מציעות אפשרות לתכנת למעלה מארבעה מספרי טלפון, להתרעה בזמן אמת במקרה שהופעלה האזעקה. על ידי תכנות המערכת לשליחת התרעה למספר רב של מספרי טלפון, תוכלו לשלוח התראה לעצמכם, לבני הזוג שלכם, למוקד האבטחה ואפילו לשכן או משפחה קרובה. מערכות אזעקה ישנות יותר ידעו לשלוח התראה למספר בודד של טלפונים.

מעבר לטיפול במקרי פריצה, מערכות אזעקה לבית מודרניות ערוכות לטפל גם במקרים של פריצת אש. חיבור גלאי עשן למערכת האזעקה שלכם יכול להציל את הבית (או העסק) שלכם מנזק עצום.

מערכת אזעקה לבית מודרניות, יכולה להתחבר גם למכשירי חשמל שונים ולהעביר דיווח על מצבם. מדובר למעשה בקונספט הבית החכם שתופס תאוצה. במידה ויש לכם רכזת מערכת אזעקה לבית מתאימה, אין צורך במערכת 'בית חכם' שלמה – קיימות מערכות אזעקה פשוטות למדי המאפשרות לקבל דיווח סטאטוס של עד 15 מכשירי חשמל שונים. בכך, ניתן לדעת את מצבו של המקרר, אם הדוד נשכח דלוק ואם הטיימר של מכונת הכביסה עובד כמצופה. בנוסף לחיסכון בחשמל הפוטנציאלי על ידי ניטור מכשירי החשמל, מדובר בעזרה אמיתית של מערכת האזעקה בשמירה על בטיחות הבית.

הילדים חזרו מבית הספר ואתם בעבודה?

מערכת אזעקה לבית מודרנית מציעה אפשרות שליחת הודעת SMS להורים והפסקת פעולת המערכת כשהילדים חוזרים הביתה. מערכות אזעקה חכמות אף מציעות מעקב אחרי תנועה בבית, ודיווח על מצב שבו הופסקה התנועה, מחשש שמא קרה משהו לקשיש או לאדם חולה אשר דורש השגחה.

אזעקות לבית: ניטור

אתה רוצה להיות בטוח שמערכת האבטחה שלך תתקשר בצורה יעילה עם מרכז הבקרה שלך 24 שעות ביממה, במקרה חירום. שקול את הדרכים הבאות בהן המערכת יכולה ליצור קשר עם מרכז הבקרה כשהאזעקה מופעלת, ובחר את המתאימה לך ביותר:

 1. טלפון קווי: המערכת משתמשת בחיבור טלפון לתקשר עם מערכת הבקרה כשהאזעקה מופעלת. המערכת עצמה יכולה להיות אלחוטית אולם היא דורשת קו לניטור.
 2. סלולרי: מערכת האזעקה משתמשת בתקשורת סלולרית ('cellular uplink') לתקשר עם מרכז הבקרה כשהאזעקה מופעלת. מערכת זו לעיתים נחשבת לאמינה יותר כיוון שהאזעקה לא תנוטרל אם קווי הטלפון נחתכים. כמו כן, ניטור סלולרי מהיר יותר מניטור קווי.
 3. פס רחב: מערכת האבטחה שולחת אות למרכז הבקרה דרך חיבור האינטרנט בפס רחב כשהאזעקה מופעלת. חיבור פס רחב מסוגל ליידע את מרכז הבקרה במהירות של לפחות פי ארבע מחיבור קווי. אם כי באופן כללי פחות אמין מניטור סלולרי, הוא פחות יקר.

התקנת מערכות אזעקה ביתיות באופן עצמאי לעומת התקנת אזעקות באופן מקצועי

חברות התקנה מסוימות מציעות לך לבחור בין התקנת מערכת אזעקה מקצועית לבין התקנת מערכת "עשה זאת בעצמך", בעוד חברות אחרות מציעות לך אופציה אחת בלבד. מערכות "עשה זאת בעצמך", לא דורשות התקנה מקצועית, משמע מתקין מערכות לא מגיע לביתך (או לעסק), מתקין את המערכת, מגדיר אותה ומספק לך הדרכה צמודה ושירות. במקום, הציוד מגיע אליך בדואר או בעזרת שליח החברה במקביל להוראות התקנה והגדרה בכוחות עצמך. בדרך כלל, מערכות "עשה זאת בעצמך" הן אלחוטיות, מה שהופך את התקנת המערכת לקלה יותר באופן יחסי (יש מי שיוכל להסתדר עם התקנת המערכת תוך לא יותר משעה, יש מי שיתקין אותה תוך כמה שעות ויש מי שיסתבך ופשוט יקרא למקצוענים).

חשוב להתיעץ עם בעל המקצוע

התקנת מערכת אבטחה באופן מקצועי כרוכה בתשלום התקנה כמובן. יתרונות ההתקנה המקצועית ברורות – אין צורך לדאוג לטעות במהלך ההתקנה ואין צורך לדאוג על שלמות הציוד במהלך ההתקנה. מתקין מקצועי ידאג שהמערכת מותקנת ומוגדרת כראוי, תוך מתן מענה על כל שאלותיך. המערכות המקצועיות יכולות להיות קוויות או אולחוטיות, בהתאם לדרישות  הלקוח ותאימות המקום; חשוב להתיעץ עם בעל המקצוע מבעוד מועד הודות וחלק מהמערכות דורשות טלפון קווי. במידה ואינכם בטוחים לגבי משך השהייה בבית (או בעסק) הנוכחי, מומלץ לבדוק עם המתקין את עלויות פירוק המערכת והתקנה מחדש במקרה של מעבר כתובת.

מערכות אזעקה לבית

אוטומציה ביתית ('Home Automation')

שליטה חכמה בבית מהטלפון החכם

טכנולוגית האוטומציה הביתית עדיין בחיתוליה. היא מאפשרת לך שליטה חכמה ביישומי הבית דרך אפליקציות בטלפון החכם, או מכשיר מותאם רשת, בנוסף לשליטה על פתרונות לניהול אנרגיה הגנה וביטחון.

עם חלק מהאוטומציות, ניתן לחמש ולנטרל את אזעקת הבית (או העסק), את התאורה, דוד השמש, המזגן ומכשירי חשמל קטנים נוספים. כמו כן, ניתן לצפות מרחוק בוידאו מוקלט או הזנה חיה של מצלמות האבטחה, מה שעוזר להגברת תחושת הביטחון והרוגע כשאינך בסביבה. כל מערכת אבטחה מציעה שלל רמות שליטה ואוטומציה ביתית, אז מומלץ לבחור מראש במה תרצה לשלוט מרחוק, ורק אז לפנות לחברת התקנת מערכות אזעקה מקצועית שתציע את החבילה המתאימה לך במחיר הנוח לך.

איך לבחור את מערכת האזעקה המתאימה לך ביותר?

1. האם אתה שוכר או בעלים?

במידה ואתה שוכר, יכול להיות שתרצה ללכת על מערכת אלחוטית שתחסוך לך מעט כסף במקביל לאפשרות לפרק ולהתקין מחדש במיקום אחר (טוב במיוחד למי שמרבה לעבור כתובות). צוות אלסק יכול לסייע לך.

במידה ואתה בעלים, תוכל להתקין למעשה כל מערכת אבטחה שתרצה, תלוי בצרכים ובמסגרת התקציב שעומד לרשותך. ליעוץ מקצועי והתאמת המערכת לצרכיך, אנא צור קשר עם צוות אלסק.

2. האם אתה מתכנן לעבור דירה בשלוש שנים הקרובות?

אם הינך עובר לעיתים קרובות, מומלץ שתשים לב לחוזה שלך מול חברת האזעקה והאם אתה הבעלים על הציוד או לא. חברות שדורשות חוזה לטווח ארוך, עשויות שלא להתאים לאורח חייך. עם זאת, חברות רבות מציעות שירות העברה נוח שמאפשר לך להעביר את השירות והציוד בחינם. תוכניות מעבר לעיתים דורשות שתהיה לקוח X זמן.

3. האם תרצה גישה מהטלפון החכם?

במידה ואתה רוצה שליטה מלאה על אבטחת הבית (או העסק), גישה דרך הנייד היא הכרח. רוב מערכות האבטחה המתקדמות היום מעניקות לך את האפשרות לחמש או לנטרל את האזעקה שלך דרך שלט רחוק, אפליקציית סמארטפון, או מכשיר מותאם רשת אחר. להלן רשימת הפעולות שמערכת כזו יכולה לתפעל:

 • טעינה ופריקה של מערכת האזעקה.
 • נעילה ופתיחה של דלתות.
 • קבלת התראות אבטחה.
 • ניטור דלתות וחלונות פתוחים.
 • גישה מלאה להיסטורית האירועים של מערכת האבטחה.
 • התראות בזמן אמת.
 • צפייה במצלמות האבטחה בזמן אמת (שליטה במצלמות אבטחה ממונעות במידה ומותקנות כאלו).
 • כיוון תאורה ומיזוג אוויר.
 • הגדרת התראות מותאמות אישית. למשל, לקבל התראות בטקסט, בדואר האלקטרוני או בוידאו כשהילדים חוזרים הביתה מבית הספר או כשעוזרת הבית מגיעה או הולכת. דוגמה נוספת, קבלת הודעות בזמן אמת במידה ונפתח ארון משקאות, תרופות או מכשירי ניקוי.

4. האם אתה רוצה או זקוק למצלמות אבטחה?

מלבד תיעוד פורץ בזמן המעשה, יש לא מעט סיבות להתקין מערכת מצלמות אבטחה. מצלמות האבטחה שימושיות כשאתה בבית או מחוצה לו. כשבבית, תוכל לבדוק שהכל תקין עם בני המשפחה בחדרים האחרים או לראות מי מול דלת הכניסה לבית מהספה בסלון. כשאתה מחוץ לבית, תוכל להתעדכן במתרחש בבית בקלות, מי הפעיל את האזעקה, לשים עין על המטפלת, לדעת האם ומתי חזרו הילדים מבית הספר, או לעקוב אחרי הגנן. יתרונות מצלמות האבטחה הן הרבה מעבר למניעת חדירה למרחב הפרטי שלך.

תחליט אם מצלמת אבטחה היא משהו שתזדקק לה, ובדוק את האופציות שעומדות לרשותך מול חברות התקנת מצלמות אבטחה. רוב החברות יציעו לך עיסקה נוחה עבור מצלמות ומערכת אזעקות לבית ולעסק, במחיר נוח יחסית. עם זאת זכור – כשמדובר במערכת אבטחה, מחיר הוא לא הכל ובאבטחה מומלץ שלא לשחק.

מונחים מעולם מערכות האבטחה

במידה וזו הפעם הראשונה שאתה רוכש מערכת אבטחה עבור הבית או העסק, יתכן שנתקלת בכמה מושגים שטרם הכרת ומוכרים בעולם האבטחה. להלן מילון מונחים מתומצת למדי מעולם מערכת האזעקות והאבטחה שאנו מקווים שיסייע לך להקל על הבלבול.

קול 2 ('2-Way Voice')

בדרך כלל נפוץ כתוספת תוכנה, 'קול 2' מאפשרת לך לשוחח ישירות עם נציג מרכז האבטחה דרך לוח הבקרה שלך (או האינטרקום). אם התעורר מקרה חירום וידיך לא פנויות או אם אינך יכול לגשת לאינטרקום, בדרך כלל תוכל לשוחח עם הנציג ממרחק של עד 22 מטרים.

ניטור 24-7

רוב, אם לא כל, חברות האבטחה מציעות ניטור ומעקב 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה.

גלאי פחמן דו חמצני

חיישנים המזהים את הגז הרעיל שלא ניתן לראות, להריח או לטעום. במידה והבית או העסק מגיעים לרמות מסוכנות של פחמן דו חמצני, החיישנים יזהירו אותך ותוכל לפנות את המשפחה או צוות העובדים למקום מבטחים.

חיישן נפץ

חיישן מיוחד שמזהה קול של ניפוץ חלון, כך שבמידה ומישהו שבר את החלון, תדע על כך.

גלאי חום

גלאי חום מזהה עלייה מהירה של הטמפרטורה בבית או בעסק, ומידיע אותך אם יתכן והמקום עולה באש. במקרים רבים, גלאי חום ואש הוא אותו מכשיר.

עכשיו, יותר מאי פעם, כדאי לאבטח את הבית שלך עם אזעקות הבית שלנו. תהיו אקטיביים – אל תחכו למקרה הנורא הבא, הבטיחו את השקט הנפשי שלכם מבעוד מועד וקחו שליטה על אבטחת ביתכם וחייכם עוד היום. אנחנו באלסק מחכים לייעץ לכם ולהתאים לכם את מערכת ההגנה הטובה ביותר עבורכם.

אזעקה לבית – שאלות ותשובות

כמה עולה מערכת אזעקה לבית?

מערכות אזעקה מורכבות מכמה וכמה אלמנטים. מחיר המערכת ישתנה בהתאם לרכיבים הנחוצים. לרוב, מערכת אזעקה איכותית תותאם אישית לצרכי הלקוח בבית או בעסק. אנא צרו קשר לפרטים נוספים.

אתם מגיעים לתת ייעוץ?

אם כי ישנן חברות התקנת מערכות אזעקה לבית ולעסק שמציעות שליחת נציג ללא עלות, מומלץ להיזהר מכמה סיבות. להמשך קריאה, לחצו על הקישור.

ממה מורכבת מערכת אבטחה טובה?

מערכות אזעקה לבית ולעסק מגיעות עם האפשרויות הבאות: יחידת בקרה, לוח מקשים, גלאי תנועה, או בשמם – גלאי נפח, גלאי מגע דלתות וחלונות, גלאי קול, סירנות, שלטים ומדבקות, מערכת גיבוי 24 שעות ביממה ועוד.

מערכות אבטחה איכותיות לבית ולעסק

לפרטים נוספים, הצעות מחיר והזמנת שירותי התקנה התקשרו אלינו או השאירו הודעה דרך האתר.

טלפון המשרד: 0559705013

התקשרו אלינו

055-9705013

צור קשר

אלסק מערכות אבטחה לוגו

בעל מקצוע בתחום מערכות האבטחה והמתח נמוך במרחק נגיעה

טלפונים ליצירת קשר

משרד: 0559705013

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

  *שם

  *טלפון

  *עיר

  × מעבר לווטסאפ