איך מתקינים אינטרקום – כי חשוב לדעת

מערכות אבטחה איכותיות לבית ולעסק

לפרטים נוספים, הצעות מחיר והזמנת שירותי התקנה התקשרו אלינו או השאירו הודעה דרך האתר.

טלפון המשרד: 0559705013

התקשרו אלינו

055-9705013

אינטרקום

מה עולה לכם בראש כשאתם שומעים את המילה 'אינטרקום'? ילידי שנות ה80 לבטח יחשבו על המכשיר עם מספר הכפתורים דרכו קראו לחברים לשחק במגרש. אבל הילדים של היום, לבטח ידעו כי מדובר במכשיר חדשני.

מה שהתחיל כאמצעי אבטחה משלים הפך למוצר דקורטיבי בבניינים ובבתים פרטיים. אליו התווספו גם מערכות חדשניות המתחדשות מדי יום. במאמר הבא תגלו לא רק איך מתקינים אינטרקום אלא גם למה הוא יהפוך להיות חלק מחייכם.

אינטרקום – הידעתם?

אנחנו לא חושבים על זה ביומיום. אבל האינטרקום הפך את החיים שלנו להרבה יותר קלים. ממש כמו שאנחנו לא חושבים על הדלתות האוטומטיות שמסייעות לנו כשאנחנו עם שקיות בידיים. או על המדרגות הנעות כשאנחנו זזים ממקום למקום בתוך הקניונים או המרכזים המסחריים, כך אנחנו גם לא ממש מעניקים חשיבות לאינטרקום.

אנחנו לא אומרים עכשיו שצריך לחגוג לאינטרקום יום הולדת או להרעיף עליו מחמאות, אבל יחד עם זאת, אולי כדאי כן ללמוד עליו מעט.

האינטרקום קרוי בעברית 'מקשר פנים'. מדובר במכשיר שדומה למכשיר הטלפון, עם קו תקשורת חוטי. לפחות בעברו. המכשיר משמש בתור תקשורת בין החדרים והחלקים השונים של הבניין.

השימוש הכי פופולרי של המכשיר הוא שיחה לבירור זהות של אנשים המבקשים להכנס אל מבנה מחוץ לדלת הכניסה.

במשרדים ולא בתים פרטיים יש מערכות אינטרקום שמשמשות לתקשורת בין החדרים השונים ובין הצוותים השונים.

ישנו מגוון רחב מאד של מערכות למשרד ולבית כמו אינטרקום לקו טלפון, אינטרקום עם מצלמה, עם קודן, ועוד.

איך מתקינים אינטרקום שיהפוך לחלק מהחיים שלכם

האינטרקום, בכוונתו הפסיכולוגית הראשונית שלו, מעניק לנו את היכולת לשמור על עצמנו. ולהחליט למי אנחנו פותחים את דלת הכניסה של הבניין, או של השער. ולמי לא.

מערכת האינטרקום הבסיסית כוללת אפרכסת דיבור או רמקול דיבור בתוך הבית. ובחוץ, קודן עם מיקרופון.

ישנם עוד סוגים של אינטרקום וקודנים עבור בתים משותפים ופרטיים

 • אינטרקום ללא קודן – זהו אינטרקום בסיסי לבתים פרטיים. הוא מורכב עם מערכת פשוטה של טלפון ישיר, לחצן פתיחה וחיוג ללא שום קודן.
 • קודן דלת – זהו קודן המתאים בעיקר לבניינים שאין בהם יכולת לחווט את כל הבניין. זהו לא אינטרקום המוגדר פורמלית ככזה, אך הוא מספק פעולה פשוטה של פתיחת הדלת.
 • הקודן האנטי ונדלי – קודן זה נקרא כך בגלל העמידות שלו למעשה ההשחתה והעמידות לפגעי מזג האוויר. הקודן עשוי ממתכת ולא מפלסטיק, הוא לא מחליט וגם ממשיך לעבד אם ספג חבטות קשות.
 • קודן עם מפתח או צ'יפ – זהו קודן שמופעל באמצעות של תדר רדיו שמקשר בין הקודן לבין הצ'יפ כאשר אלו קרובים אחד לשני.
 • מערכת אינטרקום עם מצלמה – זוהי מערכת המותקנת על הפאנל החיצוני של דלת בניין או קיר. בסמוך אליה מותקנת מערכת אינטרקום שכוללת מצלמה וגם קודנים. בזמן הלחיצה על הכפתור המצלצל, המסך שבתוך הבית מופעל. וכך אפשר לראות מי עומד מול המערכת, מחוץ לדלת.
 • מערכת אינטרקום מבוססת IP – זוהי מערכת המבוססת על רשת האינטרנט ועל WIFI. היא מופעלת גם באמצעות מכשירים ניידים וסמארטפונים ובהחלט מתאימה למי ששולט בתחום זה.
 • מערכת אינטרקום ביומטרית – מערכת זו היא דור מתקדם מאד של מערכות האינטרקום. בנוסף לפיצ'רים הרגילים בעידן הדיגיטלי המתקדם. יש בה גם תכנה לזיהוי, ולפתיחת הדלת, על פי טביעת האצבעות.

מה האופציות העומדות בפנינו

אין ספק שכשמדובר בתהליך של שימוש שערי הבית, הוא לא מורכב. צלצול, מענה, פתיחת השער או הדלת וכניסה.

איך ישנן מערכות חדשניות שמוסיפות חוויית משתמש לתהליך הזה. כשאנחנו חושבים על איך מתקינים אינטרקום אנחנו לא תמיד יורדים לעומק התהליך. אינטרקום עם מצלמה למשל יעניק לנו צילום של המבקר, וכך נוכל גם להגן על עצמנו מפני זרים לא רצויים. אינטרקום המתחבר לטלפון בבית או הסלולרי מאפשר לנו מכל מקום לצפות במבקרים.

כך שהתהליך יכול להיות חדשני, משודרג, ולהקל עלינו את החיים באופן כללי. כשאנחנו מתחילים תהליך של התקנת אינטרקום בין אם בבית פרטי, ובין אם בבניין מגורים. מומלץ לבחור מתקין מקצועי ואיכותי. על פי המומחים של חברת אלסק להתקנת אינטרקום, מצלמות אבטחה ופתרונות אבטחה איכותיים, חשוב להבין מה הצרכים שלכם ושל האינטרקום על מנת להתאימו אישית.

אם מדובר בילדים שזקוקים רק להכנס לבית, אם מדובר במבוגרים שמעוניינים לראות מי עומד מחוץ לדלת. האם חשוב לכם ממשק חיצוני עם סורק, קוד או צילום. או ממשק פנימי צלצול מסוים, חיבור לניידים, לטלפון, ממשקי וידאו או שיחה בלבד.

איך לבחור את המערכת הנכונה

תהליך הבחירה הוא אינו מורכב מהרגע שאתם מתאימים את ההתקנה של המוצר שבחרתם. אינטרקום ביתי או אינטרקום עסקי זה לא באמת משנה. הכי חשוב להתאים את האינטרקום אל הצרכים שלכם.

אם בכל זאת נתקלתם בקשיים בבחירת המערכת המתאימה לכם, חשוב שתנסו לעשות את הדבר הבא. אם יש ברשותכם משפחה, או חברים להם יש מערכות אינטרקום, בקשו לנסות את האינטרקום שלהם. בדקו אפילו מספר דגמים, עשו רשימה של מה שאהבתם, עם יתרונות וחסרונות.

דבר זה יעניק לכם את האינדיקציה הנכונה לבחירת המערכת המתאימה לכם. כמו כן, בררו מה טוב מבחינת בעלי האינטרקום ומה לא טוב. סקר מסוג זה אולי יקח לכם מעט זמן, אבל יחסוך לכם עגמת נפש בהמשך.

חברת אלסק מעניקה פתרונות אבטחה מתקדמים לחברות מכל מגזר ומכל סוג. ובכל רחבי הארץ לרבות אילת, באר שבע, אשקלון, אשדוד, ראשון לציון, תל אביב והמרכז, אזור ירושלים, חיפה והגליל. התקשרו כבר עכשיו לקבלת ייעוץ.

5/5
צור קשר

אלסק מערכות אבטחה לוגו

בעל מקצוע בתחום מערכות האבטחה והמתח נמוך במרחק נגיעה

טלפונים ליצירת קשר

משרד: 0559705013

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

  *שם

  *טלפון

  *עיר

  × מעבר לווטסאפ