WiFi, תקשורת אלחוטית, ונקודות גישה אלחוטיות (wap)

מערכות אבטחה איכותיות לבית ולעסק

לפרטים נוספים, הצעות מחיר והזמנת שירותי התקנה התקשרו אלינו או השאירו הודעה דרך האתר.

טלפון המשרד: 0559705013

התקשרו אלינו

055-9705013

wifi

מהפכת WiFi

פעם ה- Wi-Fi נחשב לנוחות חביבה בבית – כיום הוא הפך להכרח. לפי דייב אוונס, פוטוריסט ראשי לשעבר ב"סיסקו", בחמש השנים הקרובות מספר המכשירים המחוברים ל- Wi-Fi יגיע לכ- 50 מיליארד. בנוסף למחשב האישי ול- iPad, כיום מכשירים רבים במשק הבית מתחברים ל- Wi-Fi, וימשיכו לעשות זאת, לרבות ווסתי חום, פנסים, מנעולי דלת, תנורים, מכונות קפה, תריסים חשמליים ומערכות בידור ביתי. אנשים מסוימים עשויים לחשוב שאין צורך להתקין בבית כל כך הרבה מכשירים מחוברים, אך רוב יצרני המוצרים מתקדמים בכיוון הזה, לכן כדאי להיות מוכנים.

בדרך כלל, Wi-Fi מובנה בתוך נתב, שכבר קיים ברוב הבתים. המכשיר שאותו אנשים רבים מכנים נתב למעשה מורכב משני מכשירים הנמצאים בתיבה אחת. לנתב עצמו ישנם חיבורים, או פורטים רבים, שמאפשרים לחבר באופן חוטי מספר מכשירים, אך בנוסף הוא כולל גם אפשרות חיבור אלחוטית. החלק השני של הנתב הוא המודם, שיוצר תקשורת עם ספק האינטרנט שלך, או ה- ISP, ומעניק גישה לאינטרנט.

תקשורת אלחוטית

תקשורת אלחוטית הידועה בתור Wi-Fi, שמהווה את הכינוי התעשייתי לטכנולוגיית תקשורת ברשת מקומית אלחוטית הקשורה למשפחת 802.11 של תקני רשתות אלחוטיות של אגודת מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה.

בעיקרון, Wi-Fi הוא אות רדיו. אך לא כמו מגדלי רדיו גדולים שמשדרים אותות בעוצמה גבוהה לאלפי מכוניות, בתים ועסקים, אות ה- Wi-Fi משודר למרחקים קצרים בלבד. אות ה- Wi-Fi מהנתב ומהמודם שלך בדרך כלל עובר מרחק של כ- 45 מטרים. עם זאת, מאחר שהאות חלש, הוא מושפע ממבנים ממשיים בבית כגון קירות, צינורות מתכת, קורות פלדה, ומבנים מאבן. זה אומר שה- Wi-Fi בביתך יכול לעבוד נהדר בחדר אחד אך פחות טוב בחדר אחר.

אתה יכול להשוות את אות ה- Wi-Fi מנתב לאור של מנורה. ככל שתתרחק יותר מהמנורה, כך האור יהפוך לעמום יותר, ואם ישנו קיר שחוסם את הנתיב, לא יעובר אור בכלל. (אותות Wi-Fi יכולים לעבור דרך קירות, אך הם נחלשים).

נקודת גישה אלחוטית (wap)

ישנן דרכים לשפר את אות ה- Wi-Fi ברחבי ביתך. באפשרותך להוסיף נקודת גישה אלחוטית (WAP), שבדרך כלל מובנת בחומרה של הנתב ומשמשת כאנטנה מורחבת. בנוסף, קיימות נקודות גישה אלחוטיות עמידות בפני מים שמורכבות מחוץ לבית ומרחיבות את אות ה- W-Fi שלך כך שיגיע למרפסות חיצוניות או לאזור הבריכה. נקודות גישה אלחוטיות ונתבים איכותיים בדרך כלל מותקנים על ידי טכנאי אלקטרוניקה רגילים ומומחים לטכנולוגיה ביתית ואודיו-וידאו.

בבתים גדולים, ניתן להתקין מספר נקודות גישה אלחוטיות בכדי לכסות את כל רחבי הבית. כיסוי של אזורים גדולים יכול להיות מאתגר למדי מכיוון שהמערכת צריכה להיות מתוכננת היטב כדי לספק את הכיסוי המרבי. הפתרון הטוב ביותר לכיסוי של אזורים גדולים הוא לשכור את שירותיו של מומחה לטכנולוגיה ביתית כדי שיתכנן כראוי את מערכת ה- Wi-Fi.

הביקוש ל- Wi-Fi הביתי שלך יגדל כאשר יתחברו אליו יותר ויותר מוצרים. לפני מספר שנים, בבית טיפוסי היה מחשב נייד אחד או שניים לכל היותר. כיום בבית ממוצע יש שמונה עד 10 מכשירים שמחוברים לרשת – והמספר ימשיך לגדול.

בבתים רבים יש טאבלטים, מדפסות, משחקי וידאו, מחשבים ניידים ונגני Blu-ray, שכולם מתחברים אל אות ה- Wi-Fi. אם אנחנו מוסיפים מכשירי בית חכם כגון Alexa או Google Home, ומנעולי דלת, בקרי תאורה, ווסתי חום ותריסים חשמליים שמחוברים ל- Wi-Fi, הנטל על מערכת ה- Wi-Fi הופך להיות משמעותי.

מחפש מצלמות אבטחה אלחוטיות? מתעניין במערכת בית חכם? להצעות מחיר וייעוץ ללא תשלום, פנו אל המומחים – צוות אלסק מערכות אבטחה.

4.2/5
צור קשר

אלסק מערכות אבטחה לוגו

בעל מקצוע בתחום מערכות האבטחה והמתח נמוך במרחק נגיעה

טלפונים ליצירת קשר

משרד: 0559705013

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

    *שם

    *טלפון

    *עיר

    × מעבר לווטסאפ