קבלני בניין: למה חשוב לבחור את המתאים ביותר?

מערכות אבטחה איכותיות לבית ולעסק

לפרטים נוספים, הצעות מחיר והזמנת שירותי התקנה התקשרו אלינו או השאירו הודעה דרך האתר.

טלפון המשרד: 0559705013

התקשרו אלינו

055-9705013

People photo created by pressfoto – www.freepik.com

מדוע ולמה חשוב לבחור את קבלני הבניין/שיפוצים המתאימים ביותר? ובכן, לעבודות בניין יש כל מיני השלכות. ראשית כל, עמידה בלוחות זמנים, עבודה איכותית ואמינה, ואחריות למה שנבנה/שופץ/נוצר – אלו הן מתנות יקרות ערך, וקבלני בניין שמעניקים אותן, יכולים להפוך את חווית הבנייה והשיפוצים, לקלה ומיטיבה ביותר.

כדי לכוון את דעתנו לעבר קבלני בניין מומלצים שיכולים לתת מתנות אלו, אפשר לבדוק אילו מהם מאפשרים שלא לשלם את כל הכסף מראש, אלא באיטרציות (Iterations). כלומר, לשלם סכום מסוים, כל אבן דרך. לא בטוח שכל קבלן בנייה ירצה לעבוד כך, אבל אם הוא "רציני", והוא לוקח אחריות על העבודה שלו, והוא יודע שהוא רוצה להביא את הפרויקט להשלמה לטווח הארוך – ייתכן מאוד שהוא יסכים לקבל כסף כל אבן דרך. לדוגמה, כל 10-15% מהתהליך, לשלם סכום פרופורציונלי, או מתאים ליעד זה בתהליך.

יתרה מכך – חשוב לבדוק את פוליסת הביטוח של הקבלן  – באם היא בתוקף, ומכסה את כל המתבקש – אלמנט זה יכול להיות חשוב בבחירת קבלן הבניין המתאים ביותר.

איך למצוא ולזהות קבלני בניין מתאימים?

דרך מסוימת לאתר קבלני בניין מתאימים, היא לבדוק את הניסיון שלהם, לבדוק מה לקוחות קודמים מספרים, ולגלות מה הממצאים מספרים לגבי איכות העבודה שלהם.  ובאופן כללי, לבדוק מה אנשים אחרים חוו מאיכות העבודה שלו, מעמידתו בלוח זמנים, וכיוצא בזה. לאחר שיש לנו ידיעה והבנה שמדובר בקבלן בניין אחראי, הנאמן לעבודתו – אפשר להתחיל לתכנן איתו ביחד, את המתבקש. כלומר, לשים בהסגר ברור ותחום, מה מתבקש, מה הוא יכול לעשות ומתי זה יקרה. המטרה היא לקבל תוכנית הרמטית, בלי צורך בתוספות בהמשך – כי מבינים בבת אחת מה מתבקש.

ייתכן שיהיה צורך בעזרה של ארכיטקט, מודד מוסמך מקצועי, ושלל אנשי מקצוע אחרים – כדי לדעת מראש, אם התכנון הולם, ויכול לאפשר לקבלן הבניין לעשות עבודתו נאמנה – "בבת אחת", מבלי לגלות דברים שהוא צריך להשקיע בהם אקסטרה אנרגיה, ולהוסיף תוספות להסכם הבנייה.

קבלנים רשומים – בפיקוח גורמים רשמיים

סיבה נוספת לבחור בקבלן בניין מתאים – היא שמדובר בקבלן רשום. ועל כן  – סביר להניח שהוא "מחויב", מטעם חוק, לתקופת אחריות על העבודה שיבצע. ייתכן שמדובר בחוק שטרם יצא לפועל, נכון לכתיבת שורות אלו – לכן מתבקש לבדוק אם קיים, ברגע קריאת שורות אלו.

על כן, קבלן רשום – זה שעבודתו הוסדרה על ידי גורמים רשמיים, יכול להיות זה שמלכתחילה מתכוון "לתת עבודה", ולהיות שם עבור הלקוחות שלו. ובתור אנשים שמזמינים ממנו עבודה, הרי זה יהיה נפלא לגלות שיש לנו עסק עם אנשים שבאמת רוצה לעזור להגשים את תוכניות הבנייה, ונמצא עד להשלמתן ובאחריות.

יתרה מכך, אם עבודתו מוסדרת בפנקס הקבלנים – אפשר שיהיה ניתן לראות במה הוא מוסמך לבצע, ומה לא – וזאת כיוון, שיש עבודות בנייה ושיפוצים שהן יותר מורכבות או עדינות, כמו צנרת, וכיוצא בזה. ואם מדובר בקבלן רשום, מלכתחילה סביר להניח שיש לו את ההכשרות והניסיון שאפשרו לו לקבל אישור להירשם בפנקס הקבלנים, ויתרה מכך – אפשר לראות בעבור אילו דברים, פריטים וסמכויות הוא נרשם.

אם נרצה לסכם את כל הנקודות שרשמנו, עושה רושם שחשוב לבחור את קבלן הבניין "המתאים" ביותר, כיוון שזה עוזר לנו לקבל בהירות לגבי טיב עבודתו, ומידת האחריות שהוא מפגין בנוגע לפרויקטים שהוא לוקח. אם אנחנו מחפשים שותף לעבודת בנייה כזו או אחרת, אזי שאדם שמפגין איכויות של מסירות ומקצועיות, כמו גם עובד באופן מפוקח על ידי גורמים רשמיים, יחד עם זה שהוא הוגן (ואנחנו הוגנים, בהתאם), בחלוקת התשלומים פר התקדמות העבודה – יכול להיות נכס יקר ובעל ערך רב להשלמת הפרויקט המבני שאפשר לקחת איתו.

דרג
צור קשר

אלסק מערכות אבטחה לוגו

בעל מקצוע בתחום מערכות האבטחה והמתח נמוך במרחק נגיעה

טלפונים ליצירת קשר

משרד: 0559705013

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

    *שם

    *טלפון

    *עיר

    × מעבר לווטסאפ