צור קשר

מתקין בית חכם: הכשרה פורמלית אינה מחייבת מקצועיות

על מתקין בית חכם המתמחה בהתקנת מערכות בית חכם, לשלוט בתחומי ידע שונים כגון: מערכות תקשורת, אוטומציה ובקרה, עליו לגלות הכרות נרחבת עם הפתרונות הקיימים בכל רגע נתון בשוק הבית החכם ודרכי היישום האופטימאליות של פתרונות לצרכים מותאמים אישית של לקוחותיו. על מנת להיות מקצוען בתחום ולהצטייד בידע המקצועי והעדכני ביותר, מתקיני בית חכם רבים עוברים קורס התמחות כמתקין בית חכם, אשר מכשיר טכנאי בית חכם להעניק את הפתרון הדרוש בתכנון ויישום בית חכם בכל שלביו, החל מאפיון ועד הטמעה מלאה והתאמה לצרכי הלקוחות.

מתקין בית חכם מקצועי ותיק העבודות

מתקין בית חכם שלא עבר הכשרה פורמלית, לרוב מגיע מתחום מערכות האבטחה והמתח הנמוך, וצבר ידע וניסיון רבים במהלך עבודתו. כלקוח, מומלץ לבקש לעיין בתיק העבודות של המתקין לצורך התרשמות.

למרות השיפורים בפשטות ההתקנה, מרבית מערכות הבית החכם עובדות בצורה המיטבית כאשר הן מתוכננות ומותקנות על ידי אנשי מקצוע מיומנים.

לאט, לאט הבית החכם חדר לשגרה, ועם מערכות חדשות בסגנון "עשה זאת בעצמך" שנכנסות חזק לשוק, צרכנים ניצבים מול ההחלטה האם להתמודד עם התקנת מערכת בית חכם בכוחות עצמם, או לשכור איש מקצוע שיעשה את העבודה. בעוד שאתם ללא ספק חוסכים כסף בכך שמתמודדים עם המשימה בכוחות עצמכם, אל תתנו לעלות של איש מקצוע להשפיע על ההחלטה שלכם. ישנן הרבה סיבות טובות לשלם לאיש מקצוע, והחדשות הטובות הן שמרבית היצרנים הטמיעו טכנולוגיה במערכות שלהם שיכולה לפשט ולייעל את תהליך הכוונון וההתקנה באופן משמעותי. להלן חמש סיבות שיגרמו לכם לשקול ברצינות לשכור איש מקצוע להתקנת בית חכם:

1. הם עוקבים אחרי המגמות

הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מהיר. מה שחדש היום, לעתים קרובות יהיה ישן מחר. מתקיני בית חכם נמצאים בחזית כאשר מדובר בטכנולוגיה לבית. הם יודעים מה חדש ועדכני, ואילו פיתוחים חדשים נמצאים באופק. התובנה הזאת חיונית בעת בחירה של מערכות לביתכם. אתם יכולים להיות בטוחים שההשקעה שלכם בבית חכם היא טובה ותעמוד במבחן הזמן.

2. הם מבינים טכנולוגיה

כולנו חווינו תסכול כאשר פרויקט לשיפור הבית השתבש. בין אם זו עבודת צביעה רשלנית, או שדרוג מטבח שהפך לפרויקט של חודשים, רגעים כאלה גורמים למרבית האנשים להצטער על כך שהם לא העבירו את מברשת הצבע או המקדחה לאיש מקצוע. התקנה של מערכת בית חכם אינה שונה מכך. לעתים רחוקות ההתקנה פשוטה כמו ההוראות לביצועה. פעמים רבות הבעיות כלל לא קשורות אליכם או אל המערכת שלכם, אלא למכשולים הבלתי צפויים, כמו רשת אלחוטית חלשה בבית ושלמות מבנית גרועה. מומחים להתקנת בית חכם יכולים לעבוד בסביבת האתגרים האלה וליישם פתרונות כדי להבטיח שהמערכת שלכם תעבוד בצורה אמינה.

3. הם עושים התאמה אישית

לעתים קרובות הפונקציונליות של מערכת בית חכם תלויה בהגדרת התוכנה שלה, ואין אדם שעושה זאת יותר טוב ממומחה להתקנת בית חכם. באמצעות הכשרה נמרצת וחינוך מתמשך, הם הביאו לשלמות את המיומנות של הגדרת תוכנה כדי שהם יוכלו להתאים את מערכת הבית החכם לציפיות ולצרכים המדויקים שלכם. מיומנויות הכוונון האלה נכנסות לתמונה גם בעת שילוב של מוצרים עם מערכת הבית החכם. לדוגמה, אם ישנו מוצר מסוים שאינו מתאים למערכת הבית החכם שלכם, בדרך כלל איש מקצוע להתקנת בית חכם יכול לפתור את הבעיה ולגרום לשניים לתקשר בקלות. כמו כן, הוא יכול להתאים אישית את ממשק המשתמש של המערכת (תפריט הפקודות שמוצג על גבי מסכי הטאבלטים, הסמארטפונים, ומסכי המגע) כך שיהיה פשוט ואינטואיטיבי כדי שכל אחד מבני המשפחה שלכם יבין אותו ויוכל לנווט בו.

4. הם מנהלים

לעתים קרובות שילוב של אלקטרוניקה בבית שלכם תהיה כרוכה באנשי מקצוע נוספים מלבד למומחה לבית חכם. איש מקצוע יכול להבטיח שאנשים כמו מעצב הפנים שלכם, הקבלן שלכם והחשמלאי שלכם מבינים את המטרות של מערכת הבית החכם שלכם ומתקשרים ועובדים ביחד להשגת המטרה.

5. הם מעניקים שלוות נפש

צפוי להתרחש בלגן טכנולוגי כאשר ישנה טכנולוגיה בביתכם. אנשי מקצוע להתקנת בית חכם יכולים לטפל בבעיה – בין אם התיקון מהווה אתחול פשוט שבו הוא יכול לטפל מרחוק או בין אם התיקון דורש גישוש באתר לצורך פתרון הבעיה. אנשים שעושים זאת בעצמם, מצד שני, עשויים למצוא את עצמם מבולבלים וחסרי אונים.

מתקין מערכת בית חכם מקצועי או "עשה זאת בעצמך"?
4.7 (94.29%) 14 votes

הכתבה "מתקין מערכת בית חכם מקצועי או "עשה זאת בעצמך"?" מוגנת בזכויות יוצרים.

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "מתקין מערכת בית חכם מקצועי או "עשה זאת בעצמך"?" מוגנת בזכויות יוצרים.

צור קשר
דילוג לתוכן