צור קשר

מצלמות אבטחה צינור © אלסק מערכות

שיווק והתקנה מקצועית של מצלמות אבטחה צינור לבית ולעסק

חברת אלסק מערכות אבטחה לבית ולעסק מספקת בין היתר שירותי יעוץ, תכנון והתקנת מערכות בית חכם, מצלמות IP, מצלמות PTZ, מצלמות נסתרות, התקנת מערכות אזעקה מתקדמות, מערכות אינטרקום חכם, ועוד!

קרא עוד אודותינו. ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, צור קשר בטופס או בטלפון ישיר: 0723924594

מצלמות אבטחה צינור ('Bullet Camera')

הינה מצלמת אבטחה, אשר קיימת בתצורה אנלוגית או דיגיטלית (analog camera, bullet ip camera)  המחוברת למערכת הקלטה, לצורך מעקב, ניטור והקלטה, ונקראת בשמה "צינור" בעקבות צורתה וגודלה הייחודיים.

מצלמת אבטחה צינור קיימת לרוב בגדלים של בין 7-15 ס"מ (אורך), ולרוב מגיעה בתצורת עדשה קבועה. מצלמת אבטחה צינור ייעודית בעיקר לצילום ומעקב של מקומות קטנים וצרים, תוך כדי שניתן לראות לרוב, חיתוך קל בזוויות התמונה המתקבלת.

ניתן להתקין את המצלמה על גבי הקיר או בתקרה עם זרוע ייעודית.

מצלמות הצינור נפוצות מאוד בתחום האבטחה האלקטרונית וקיימות בדגמים להתקנת פנים וחוץ (כולל עמידות במים ובתקנים מחמירים).

אם נתעמק בצורתה של המצלמה, נגלה ונבין כי היא מצלמת בדיוק כפי צורתה, כלומר, ככל שהעדשה תהיה ארוכה יותר כך טווח מרחק הצילום יהיה גדול יותר ולהיפך, וככל שהמצלמה תצלם לטווח ארוך יותר וממוקד יותר, כך נוכל לראות חיתוך ברור בזוויות\קצוות התמונה.

הבנתם נכון, המצלמה תשמש אותנו במקרים בהם אנו מעוניינים בניטור של שטח צר, ארוך וממוקד – דוגמת מעברים כאלו ואחרים בבית או בעסק, צילום של שורה\שורות במגרשי חנייה, מסדרונות כאלו ואחרים וכו', ולכן רצוי שבמקרים אלו בטח שתעדיפו מצלמת צינור על פני מצלמת כיפה.

מצלמות אבטחה צינור וכיפה של חברת היקוויז'ן

מצלמות אבטחה צינור וכיפה של חברת היקוויז'ן

טיפ חשוב!

במצלמת צינור (עקב צורתה), ניתן בבירור להבחין ולראות את האזור אליו היא מכוונת ואשר אותו היא מצלמת – דבר אשר מהווה את אחד החסרונות הגדולים ביותר של מצלמה מסוג זה. אולם מצד שני, החיסרון הזה יכול לשמש גם כיתרון בחלק מהמקרים לדוגמא: במקומות בהם נרצה דווקא שגנב\פורץ\פולש כזה או אחר יבחין באופן חד משמעי במצלמה ובאזור אותו היא מצלמת, על מנת "לצעוק" לפורץ – "המקום הזה מנוטר" – יותר מכך – אתה רואה בדיוק מה המצלמה מצלמת – אז חבל שבכלל תנסה!

התקנה בסביבת חוץ

אם הינכם מעוניינים במצלמת צינור להתקנה בסביבת חוץ, תוכלו למצוא מגוון רחב ואיכותי של מצלמות צינור המותאמות להתקנה בתנאי חוץ קשים ביותר, כולל עמידות במים, לחות, אבק, חרקים, עמידות בפני קרני שמש (UV), וכל זאת תוך כדי עמידה בתקנים מחמירים בינלאומיים.

כפי שהזכרנו במאמרים קודמים, מצלמת צינור איכותיות ובכלל מצלמות מסוגים אחרים, מתויגות ע"י תקן מחמיר אשר לפיו נוכל לדעת באילו תנאים כאלו ואחרים אותה מצלמה עמידה בפניהם.

התקן המחמיר קרוי בשם תקן ip אשר מחולק לכמה קטגוריות שמיוצגות ע"י שתי ספרות, (לדוגמא: ip54,ip67), וקיים ברמה כזו או אחרת בכל מצלמה מכובדת ומקצועית.

לפניכם הסבר ותזכורת קצרה בעניין התקן:

דירוג (או, ציון) IP הוא כדלקמן: "IEC הוא ארגון תקינה בינלאומי לאביזרי חשמל. IEC הגדיר תקן 60529 IEC לציון מידת ההגנה של אביזרי חשמל כנגד חדירה של גופים, כולל חלקי גוף כמו ידיים או אצבעות, אבק ונוזלים לאביזרי חשמל. התקן מאפשר לתת ללקוחות מידע מדויק יותר על דרגת הבטיחות של המוצר מאשר מונח כללי כמו "מוגן מים". ציון ה IP של מנורה, או כל אביזר חשמלי, (International Protection Rating) מורכב מהאותיות IP ושתי ספרות. לדוגמא, שקע חשמלי בציון IP22 מוגן כנגד הכנסה של אצבעות, ולא ינזק כאשר הוא נחשף למים זורמים אנכית. IP22 הוא בדרך כלל הציון הנמוך ביותר הנדרש מאביזר חשמלי לשימוש בתוך הבית. ניתן להוסיף אות נוספת אחרי הספרות."
מקור: הנציבות הבין-לאומית לאלקטרוטכניקה

מצלמת צינור ואנטי-ונדל ('Vandal-proof')

אם החלטתם לרכוש מצלמה מדגם צינור, קחו בחשבון לתת את הדעת בבחינת היכן המצלמה ממוקמת, תוך כדי התחשבות באופי השטח; ציבורי או פרטי, גובה ההתקנה, נגישות קלה\קשה אל המצלמה. שכן, יתכן וגורמים כאלו ואחרים ינסו לגרום נזק למצלמה ע"י שבירה שלה עם עצמים קשיחים כאלו ואחרים.

אם הגעתם למסקנה שבאתר הנדרש למיגון ישנו סיכוי לפעילות ונדלית במצלמות, כדאי לרכוש מצלמה ממוגנת אנטי ונדל ('vandal-proof'), ולהבטיח לכם שקט, גם נפשי, וגם כלכלי, מפני נזק בזדון למצלמות.

בכל אופן, באתרים רגישים כאלו ואחרים בהם הינכם מעוניינים בהתקנת מצלמות אבטחה, אנו תמיד ממליצים להתייעץ עם מתקין מצלמות אבטחה ולקבל חוות דעת מקצועית .

עיצוב, דקורטיביות ו…אדריכלים

בנושא זה, עלינו לחרוץ ולהכריע כי אין ספק שבבחינת עיצוב ובפרט עיצוב אדריכלי, מצלמת הצינור לא תהיה מבוקשת כלל, וזאת מכיוון צורתה הבולטת והגסה משהו, שגורמת ברמת עיצוב ל"שבירה" של קיר \תקרה כזה או אחר באתר הנדרש למיגון.

בכל הקשור בנושא עיצובי, לקוחות ואדריכלים בפרט יעדיפו תמיד מצלמות כיפה על פני מצלמת צינור.

עם זאת, חשוב תמיד לעשות איזון מושלם וריאלי בין עיצוב ואבטחה, שכן, לא כדאי תמיד לראות את פן העיצוב במקום הראשון שמדובר על אבטחה!

ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, פנו אל המקצוענים, אלסק מערכות אבטחה.

צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "מצלמות אבטחה צינור" מוגנת בזכויות יוצרים.

מצלמות אבטחה צינור
4.8 (96%) 15 votes
צור קשר
דילוג לתוכן