צור קשר

מצלמות אבטחה לבית פרטי ומשותף © אלסק מערכות

שיווק והתקנה מקצועית של מצלמות ומערכות אזעקה לבית ולעסק

חברת אלסק מערכות אבטחה לבית ולעסק מספקת בין היתר שירותי יעוץ, תכנון והתקנת מערכות בית חכם, מצלמות IP, מצלמות PTZ, מצלמות נסתרות, התקנת מערכות אזעקה מתקדמות, מערכות אינטרקום חכם, ועוד!

קרא עוד אודותינו. ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, צור קשר בטופס או בטלפון ישיר: 0723924594

מה קורה כשפורץ מבחין במצלמת אבטחה המותקנת בפתח הבית?

מצלמות אבטחה לבית – רקע כללי

בשנים עברו, התקנת מצלמות אבטחה לבית (שלא לומר מערכת אבטחה שלמה) הייתה בגדר חלום, פנטזייה, משהו בלתי-מושג שרק במערכות ובמוסדות הביטחוניים\ציבוריים ביותר יכלו לרכוש.

עם השנים, ככל שהביקוש עלה באופן חד, אל מול התחרות שנוצרה בין יצרנים שונים של מצלמות האבטחה, הגענו למצב משמח בהחלט, בו כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לרכוש מצלמת אבטחה ואפילו מערכת אבטחה שלמה, איכותית ביותר במחיר הגיוני וסביר.

מצלמות האבטחה התפתחו לאורך השנים ועברו המון גלגולים של טכנולוגיות רבות בעוד שכיום אנו נמצאים ברמה טכנולוגית גבוהה ביותר שמביאה אל סף ביתנו את המילה האחרונה בתחום מצלמות אבטחה.

סוג המצלמה הנפוצה ביותר כיום הינה מצלמת IP. מצלמת ip הינה מצלמה אשר מבוססת רשת, כלומר בעלת חיבור רשתי (rj45) ושולחת את אות הוידאו\תמונה(גם שמע) על גבי כבל רשת בלבד (cat5,cat6).

מצלמה,מערכת אבטחה אנלוגית (CCTV ,analog camera ,dvr)

אין כל ספק שהמצלמות האנלוגיות עשו ועדיין עושות עבודה טובה מאוד, אך עם זאת, ובהשוואה למצלמות ip, ישנן חסרונות מהותיים למצלמות ומערכות הקלטה אנלוגיות (dvr).

הנושא הרגיש ביותר ברכישת מצלמות אבטחה לבית הינו תשתיות.

במצלמות אבטחה אנלוגיות יחד עם מערכת הקלטה אנלוגית (dvr), התשתיות מסורבלות למדי כפי שהבאנו במאמרים קודמים דוגמת כבל אנלוגי ('coaxial cable') שמעביר בפועל את אות הוידאו בעוד שלטובת מתח חשמלי למצלמה תידרש כבילה נוספת של שני גידים לפחות ואם נוסיף אפשרות שמע\אודיו (במידה וקיימת למצלמת אבטחה) תידרש כבילה נוספת של כבל אודיו. כל זאת ועוד, תוסיפו על כל החיווט המסורבל את עניין "ניקוז" כל התשתיות הללו למקום אחד (חובה) – למערכת ההקלטה עצמה לחיבור אליה כמובן.

שלא כמו במערכות אנלוגיות, במצלמות אבטחה ip החיים הרבה יותר נוחים, פשוטים וקלים. גם עבור מתקין מצלמות מקצועי וגם עבור הלקוח הסופי.

החיווט במצלמות אבטחה ip הינו פשוט ביותר, שכן, החיווט נעשה באמצעות כבל רשת אחד בלבד (cat5, cat6) אשר מסוגל להעביר את כל הנתונים יחד – וידאו איכותי ביותר + שמע\אודיו והדובדבן שבקצפת – מתח חשמלי להזנת המצלמה.

אבל בעוגה הזו, יש דובדבן נוסף! גם "ניקוז" התשתיות אינו מחייב להגיע ישירות למערכת ההקלטה אלא כל מצלמת ip יכולה פשוט להתחבר לנקודת רשת כזו או אחרת בבית, או לחילופין אם נידרש לחבר כמה מצלמות ip יחד באותו אזור, נזין את כל המצלמות הללו לתוך מפצל רשת אחד(poe switch), בעוד שהמפצל יתחבר גם הוא לנקודת רשת אחת בלבד – אותה הרשת שאליה מחוברת במקום אחר ונפרד בבית – מערכת ההקלטה.

אם בכל זאת החלטתם להישאר עם מערכת מצלמות האבטחה האנלוגיות, כנסו למאמר שלנו בנושא: מכשירי DVR מומלצים.

מצלמות אבטחה לבית

נפח אחסון ההקלטות (HDD)

בכל הנוגע לנושא של אחסון על גבי כוננים קשיחים כאלו ואחרים, אנו בוודאי יודעים, כי ככל שאיכות של מדיה כזו או אחרת יותר גבוהה כך נפח המדיה ממילא גדול יותר.

מצלמות אבטחה ip מספקות ברובן איכות הקלטה מעולה, אך עם זאת וכפי שציינו, תופסות נפח די גדול בשטח האחסון שנתון לנו.

דוגמא קטנה וממוצעת להמחשה: סרטון וידאו בפורמט MP4 ובקצה פריימים סטנדרטי (fps) של בערך 25 פריימים לשנייה יתפוס לערך נפח אחסון של כ- 1.5 מגה בייט לשנייה (MB). כלומר, דקה אחת של סרטון תתפוס לנו כ- 90 מגה משטח האחסון – שימו לב שמדובר על דקה אחת בלבד!

אם כך, מומלץ מאד לקחת בחשבון אלו, כמה ומתי מצלמות האבטחה מצלמות בפועל, אם בכלל.

אם תרצו,תוכלו להגדיר כל מצלמה ומצלמה, כך שבפועל תקליט באיכות נמוכה יותר וממילא תתפוס שטח אחסון קטן יותר. ניתן להגדיר קצב פריימים נמוך יותר מ- 25, כמו גם להוריד ערך bitrate (תלוי מה אותה מצלמת אבטחה מצלמת).

בנוסף, יש לזכור במצלמת אבטחה IP, ובכלל בשאר מצלמות אבטחה, אין צורך גורף להגדיר קצת פריימים גבוה למצלמות (fps) – שכן ישנן מצלמות אשר מצלמות אובייקטים קבועים לחלוטין ולשם כך ייעדו אותם ועל כן אינן זקוקות להגדרת קצב פריימים גבוה בהקלטה.

  • דוגמא למצלמה שאינה צריכה קצב פריימים גבוה – מצלמת אבטחה ip אשר מצלמת לוחית רישוי קבועה של רכב חונה שאינו זז.
  • דוגמא למצלמה שצריכה קצב פריימים גבוה 0 – מצלמת אבטחה אשר מצלמת באופן שוטף כל לוחית רישוי של רכב שנכנס למתם וממילא יש לבצע צילום אות וידאו באופן הכי חלק ומהיר שאפשר.

תאימות מצלמות אבטחה IP למערכות הקלטה ip (nvr)

למרות שקיימים המון יצרנים בתעשיית מצלמות האבטחה, ישנם פרוטוקולי תקשורת ידועים ומשותפים בהם משתמשות מצלמות האבטחה השונות כך שנית בהחלט לעשות שילוב של מצלמות אבטחה מסוימות, ולא בהכרח לקחת קבוצה של מצלמות מאותה יצרנית. אם החלטתם לעשות צעד שכזה, חובה לוודא באופן אבסולוטי כי כל מצלמה ומצלמה אכן תואמת ותומכת למכשיר ההקלטה ואכן עובדת איתו באופן חלק ותקין לחלוטין.

כפי שאנו ממליצים תמיד, אם אינכם מיומנים בתחום ורוצים בטחון ושקט נפשי, פנו למתקין מצלמות אבטחה ומערכות אזעקה מקצועי.

התקנת מצלמות אבטחה לבית חכם

תכנון התקנת מצלמות אבטחה לבית חכם מתחיל בחשיבה אסטרטגית על סוג המצלמות המיועדות לשיפור וחיזוק אבטחת הבית, כך שתאפשרנה צפייה במתרחש בזמן אמת או הקלטות מן העבר. מצלמות אבטחה לבית חכם מתחלקות למספר סוגים: מצלמות אבטחה אנלוגיות, מצלמות IP ושלל סוגי מצלמות לפנים הבית ולחוץ הבית.

מצלמות אבטחה לבית חכם אשר מיועדות לשימוש חיצוני, מותאמות לתנאי חוץ ומכילות אלמנטים למיגון נגד מים ונזקי שמש ויובש קיצוני. המצלמות הללו בדרך כלל כוללות נורות לד אינפרה אדום לראיית לילה, וצמצם אוטומטי אשר מיועד לסינון קרני השמש בסביבת המצלמה. כאשר מתכננים את מיקום התקנת המצלמות, יש להתחשב בפרמטרים כגון שטח הכיסוי, התאורה במקום, זווית צילום ואיכות המצלמה. מתקין בית חכם מקצועי ידע איך להתחשב בכל הפרמטרים הללו ולהתאים לצרכי הלקוח את המצלמות המתאימות ביותר לבית החכם.

החלטה על מיקום המצלמות

מיקום מצלמות האבטחה לבית החכם הינו הפרמטר החשוב ביותר, ולרוב, הוא שיקבע אם ההתקנה בוצעה בצורה האופטימלית ביותר תוך ניצול תפוקה מלאה של המערכת, או ניצול חלקי. המיקום תלוי במספר גורמים, כשדוגמה בולטת היא כמות נורות לד אינפרה אדום שבמצלמה. כמות נורות הלד אמורה להתאים בדיוק למרחק אותו אנו מבקשים לראות בחושך מוחלט. כמות רבה מידי של נורות לד במרחק צילום קרוב למצלמה, תגרום לסנוור יתר של האובייקט והדמות שתילכד בהקלטה תראה בהירה, ללא תווי פנים וקשה לזיהוי. מנגד, כמות נמוכה של לדים המופנים לצילום על פני שטח כיסוי גדול, תפיק תמונה חשוכה מידי אשר מן הסתם, תקשה אף היא על זיהוי האובייקט. התאמת המצלמה הנכונה בדיוק, עושה את כל ההבדל בין התקנת מערכת מצלמות לבית חכם שנעשית בידי איש מקצוע, לבין התקנה חובבנית.

לסיכום

לפני רכישה של מערכות אבטחה לבית פרטי, בית משותף ולעסק, עשו חושבים בהתאם למאמרים שקראתם. רשמו תוכניות מסודרות. רשמו דרישות חריגות שיש בשטח \ אתר \ בית \ עסק. רשמו מטרות עיקריות לשמן תרכשו את מערכת האבטחה, ובצעו סקר שוק נכון עבור מוצרים אמינים באמת – גם בבחינת חברה שברשותה מוצרים איכותיים ועם זאת – מתקין מצלמות אבטחה מקצועי ואמין.

ליעוץ, הצעות מחיר ופרטים נוספים על התקנת מצלמות אבטחה בבית או בעסק, פנו אל המקצוענים – צוות אלסק מערכות אבטחה.

צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "מצלמות אבטחה לבית" מוגנת בזכויות יוצרים.

מצלמות אבטחה לבית
3.9 (77.84%) 102 votes
צור קשר
דילוג לתוכן