צור קשר

מערכת בית חכם © אלסק מערכות

שיווק והתקנה מקצועית של מערכות בית חכם

מי אנחנו ומה אנחנו עושים? קרא עוד אודותינו. ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, צור קשר בטופס או בטלפון ישיר: 0723924594

מהו בית חכם?

בית חכם ("home automation" או "smart home"), הינו שם כולל למכלולים ובקרים שונים, אשר בעזרתם ניתן לשלוט על תאורה, תריסים, מערכות מיזוג\חימום\, תריסים חשמליים, שערים חשמליים, מכונת כביסה,מייבש,דוד, מערכות אודיו\וידאו, מקררים, תנורים, ובעצם, על כל דבר ודבר.

מערכות בית חכם מגיעות בכל מיני תצורות, בין אם מדובר בבית חכם קווי (תשתיות קוויות וכו) ובין אם מדובר בבית חכם אלחוטי (WIFI,ZIGBEE,BLUETOOTH,Z-WAVE  ועוד).

הבית החכם קיים משנת 1975 והתפתח עם השנים בטכנולוגיות שונות, אשר חלקן קיימות עוד היום ומשמשות את המגזר התעשייתי והפרטי.

בתים חכמים, אינם קיימים רק ב "בתים" כפי ששמם מרמז, אלא קיימים בכל מקום ומגזר שהוא, לרבות מפעליים תעשייתים ,עסקים ,ארגונים גדולים,מוסדות וכו'.

מערכות בית חכם אלסק

איך פועל הבית החכם?

אם נסתכל במבט עליון על תשתית התקשורת בבית החכם, בין אם בתצורה אלחוטית, ובין אם בקווית, נוכל לראות את הבקרים אשר בדרך כלל ממוקמים בארון תקשורת \חשמל; הם אלו שבפועל ממתגים את המוצרים השונים שהוזכרו, בעוד שהלקוח מספק להם את הפקודה\ות מתי ואיך לפעול – כל זאת באמצעות יחידת שליטה מרוחקת (קווית\אלחוטית) כמו מסכי קיר למיניהם, שלטים ייעודיים, סמרטפונים, מתגי קיר ועוד.

תכונה בולטת אשר מהווה את אחד מהיתרונות הגדולים בבית החכם הינו מושג הנקרא "תרחיש" (scenario) – בו בעצם הלקוח מגדיר שלחצן\ים כאלו ואחרים, בין אם על גבי מתג קיר או על גבי הסמרטפון, יפעילו או יכבו מספר צרכנים בלחיצה אחת!

בנוסף ,בבית החכם ניתן לייצר "התניות" – כלומר, להגדיר שמוצרים מסויימים יופעלו או יכבו באופן אוטומטי, אך ורק כאשר מצב מסויים בבית מתרחש.

לדוגמא:

  1. הלקוח מעוניין שבשעות הבוקר, רק כאשר השמש תזרח, התריסים יעלו באופן אוטומטי ב- 50% ויאפשרו כניסת אור מספקת לבית או לאזור מסויים בו. הפעולה האוטומטית חוסכת ללקוח פתיחה יזומה של התריסים בכל בוקר ופועלת כמעין שעון מעורר נעים.
  2. הלקוח מעוניין שבעת שיכנס לביתו מערכת האודיו תחל לנגן, התריסים יפתחו, מפיץ הריח יתיז, הטלוויזיה תידלק, המכונה תכין את כוס הקפה, ודוד המים ידלק? אין בעיה.

כל אלו ,הינן רק דוגמאות פשוטות בכדי להמחיש כיצד בבית החכם, כל התנייה שעולה בראשנו, אפשרית.

בסופו של דבר, כל הרכיבים השונים במערכת הבית החכם,"מתנקזים" ליחידת רשת מרכזית אשר מחוברת לרשת האינטרנט, מה שמאפשר ללקוח שליטה מלאה לא רק באופן מקומי בביתו, אלא גם מכל מקום בעולם!

כמובן שבבית החכם לסוגיו, ניתן להגדיר ולתכנת טיימרים רבים ככל שנרצה, בכדי להפעיל את המוצרים השונים בתזמונים שנבחר. כל זאת באופן אוטומטי לחלוטין, ללא מגע יד.


אתר "אלסק" מתעדכן באופן שוטף, במאמרים מקצועיים בתחום הבית חכם

(touch screen ,controller ,home automation ,smart home ,zigbee ,wifi ,sensor ,lux-meter ,curtains ,dimmers)

(בית חכם, זיגבי, פרוטוקול, מד אור, תריסים חשמליים, וילונות חשמליים, בקרים, דימרים, מסכי מגע, מתגי קיר, תאורה, ניהול תרחיש, תרחישי יציאה, אוטומטי, אוטומטית, חשמל, חיווט, תקשורת)

ובמוצרים חדשים של החברות הטובות בעולם (crestron ,mox ,lutron ,knx).


בית חכם ואבטחה

מיותר לציין שלמערכת הבית החכם נוכל לקשר את כל מערכות האבטחה המותקנות בבית \אתר הלקוח, עד כדי סנכרון מלא ביניהן; כלומר, תרחישים מלאים כגון: כיבוי מלא של הבית תוך כדי דריכת מערכת האזעקה ונטרולה בזמן כניסה לבית, הדלקת מכשירים חשמליים כאלו ואחרים בזמן אזעקת אמת, צילום נקודתי של מצלמת אבטחה כזו או אחרת בזמן אירוע אשר מתרחש כאשר הלקוח אינו בביתו ומערכת האבטחה דרוכה, פתיחה אוטומטית של שער החנייה בבית בעת דריכת מערכת האזעקה ועוד ועוד.

יצירתיות זה הכל!

מילת מפתח מרכזית ,בהקמת בית חכם ,הינה "יצירתיות".

כל פרוייקט, קטן כגדול בתחום הבית החכם, משחק תפקיד גדול ומאתגר.

  • אנו ב"אלסק" דוגלים במציאת הפתרונות היצירתיים ביותר לענות על דרישות לקוחותינו. אנו משקיעים זמן רב במחשבה יצירתית, עד כדי שלא תמיד הלקוח יודע שהוא זקוק פתרון כזה או אחר, לפני ש"ציירנו" אותו עבורו.
  • האמנות בהגדרת בית חכם היא לדעת ולהכיר היטב את המוצרים השונים, לדעת לנצל את היתרונות הייחודיים של המוצרים וכך, להגיע לרמות גבוהות של פתרונות ללקוח.
  • אנו ב" אלסק" נפגשים עם הלקוח ובונים עבורו ממשק גרפי, בין אם למסכי הקיר ולסמרטפונים, בדיוק רב בהתאם לאתר הלקוח כפי שקיים. בכך, הלקוח מקבל בסוף הפרוייקט ממשק גרפי ייחודי בהתאמה אישית, אשר בנוי בצורה לוגית ונכונה לאתר\לבית המסוים.
  • בנוסף,אנו נגדיר בצורה קפדנית ובמחשבה את מתגי הקיר השונים תוך כדי ניצול נכון ומקסימלי של כל לחצן ולחצן במתגים.

כמה זה עולה לי?

עלויות הבית החכם דינאמיות ומשתנות מאוד – בהתאם לדרישות הלקוח\עסק\אתר.

ישנם לקוחות שמעוניינים לדוגמא, בהפעלה "חכמה" אחת בלבד (דוד מים) ועל כן המחיר יהיה זול ביותר. לעומת זאת, לקוח שמעוניין  ב- 20 הפעלות שונות יבוא לידי ביטוי במחיר גבוה יותר.

צוות "אלסק" ירכיב בעבורך את הבית החכם המתאים לך, בהתאמה קפדנית, הן מבחינת עלות תקציבית והן מבחינת הפתרון הנכון, המשתלם והמדויק לך.

"אלסק" מספקת ומתקינה מוצרי בית חכם של החברות המובילות בעולם, כמו:

KNX ,MOX ,LUTRON ,CRESTRON ועוד.

צוות אלסק מונה מתכנתי בית חכם מהשורה הראשונה, עתירי נסיון בתחום, אשר יודעים לייצר פתרונות מדויקים ומותאמים לאתרים השונים, וכל זאת בהתאם לדרישות ותקציב הלקוח.

כתבות מומלצות בנושא בית חכם

  • 9 סיבות טובות להתקנת מערכת בית חכם – ללא ספק, בתור הורה, העדיפות הראשונה שלכם היא בטיחות ילדיכם. ואם אתם הורים עובדים, המחשבה על בטיחות ילדיכם בוודאי מטרידה אתכם בזמן שאתם נמצאים בעבודה!
  • המלצות להתקנת בתים חכמים ואיך הם יסייעו לשמירה על בטחון ילידך – מלבד לכך שהם מקלים על החיים ומסייעים באבטחת הבית, מכשירים חכמים ומכשירי אבטחה יכולים לשמש גם כעזרים לשמירה על הילדים שלך. ישנם הורים רבים, הן נשואים והן לא, שצריכים לעבוד במשרה מלאה ולא תמיד יכולים להיות בבית כשילדיהם מגיעים הביתה, במיוחד אחרי שעות הלימודים.
  • בית חכם אלחוטי: מילון מונחים שימושי.
  • מכשירים מומלצים בהתקנת בית חכם – להלן מספר גאדג'טים מסוג "היי-טק" שנמצאים בביקוש עבור הבית החכם החדש.

לעבודה! צרו עמנו קשר להצעות מחיר ופרטים נוספים.

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?
פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.
טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 
או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!

צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "בית חכם ומערכות מיגון" מוגנת בזכויות יוצרים.

בית חכם ומערכות מיגון
4.4 (88%) 15 votes
צור קשר
דילוג לתוכן