צור קשר

התקנת סיבים אופטיים © אלסק מערכות אבטחה

התקנה ושדרוג מערכות תקשורת

מחפש לשדרג את מערכות התקשורת בעסק שלך לסיבים אופטיים? מבקש להתקין מערכות תקשורת חדישות? קרא עוד אודותינו. ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, צור קשר בטופס או בטלפון ישיר: 0723924594

סיב אופטי לעסקים בסביבה משרדית (FTTO) – מותאם לעתיד, חסכוני באנרגיה, משתלם כלכלית

התקנת סיבים אופטיים במשרדים (FTTO) היא אפשרות תקנית ומבוזרת להעברת כבלים בסביבות משרדיות מודרניות. האפשרות משלבת את היתרונות של טכנולוגיית סיב אופטי יעילה במיוחד עם הגמישות של כבל זוג שזור. בניגוד לרשתות של כבלים מובנים, FTTO משתמש בנוסף בכבלים של סיבים אופטיים מותאמים לעתיד לחיווט מוגבה ואופקי. כבלי נחושת משמשים אך ורק לחיבור ציוד קצה, כגון תחנות עבודה, טלפונים VoIP  או מצלמות IP.

כאשר סיבים אופטיים מותקנים במשרד, הארגונים מרוויחים מתשתית רשת מאוד משתלמת שמציעה גמישות, מגנה על השקעות ומפחיתה עלויות מצטברות.

הגנה על השקעות בעזרת סיבים אופטיים

עד לפני מספר שנים, ההתקנה של סיבים אופטיים בבניינים נחשבה ליקרה ומורכבת. בשנים האחרונות התמונה הזאת השתנתה באופן משמעותי: במיוחד בשל עלויות הייצור של כבלי נחושת אשר עלו בצורה ניכרת. שנית, משום שהעברה של כבל Cat.7 מודרני החלה לגזול יותר ויותר זמן, בשל כמויות עצומות של מגני כבלים. באותו הזמן, השיטות של התקנת סיבים אופטיים הפכו ליותר יעילות ופחות יקרות כיום.

לכן, תמונת העלות הכוללת השתנתה באופן משמעותי לטובת תשתית של סיבים אופטיים. כיום, עלויות הרכישה וההתקנה של סיבים אופטיים הן הרבה יותר נמוכות, בהשוואה לרשתות מסורתיות של כבלים מובנים. בנוסף, הקיימות של סיבים אופטיים מתעלה על זו של כבלים המבוססים על נחושת: כאשר התקנים עבור כבלי נחושת מוחלפים כל עשר שנים לכל היותר, בשל התפתחויות טכנולוגיות, חיי השירות הצפויים של כבל סיב אופטי, בניגוד, הם ארוכים בהרבה.

רשתות תקשורת מבוססות כבילה רגילה:

רשתות תקשורת מבוססות כבילת סיבים אופטיים:

מקור: wikipedia

עלות התחלתית ועלויות תפעול במאזן

כפי שמראים מחקרים עצמאיים של מוסדות כלכליים מובילים, FTTO מספק לחברות תשתיות של רשתות טכנולוגיות מידע מותאמות לעתיד ובעלות תוחלת חיים ארוכה אשר כרוכות ביתרונות טכניים וכלכליים. זה מתייחס לעלויות עבור מקומות עבודה מקושרים וגם לעלויות הכוללות לאורך תוחלת החיים של המוצר הנובעות מצריכת אנרגיה ותחזוקה. מאחר שה- FTTO מבטל את הצורך בחדרים טכניים בכל קומה, הוא חוסך שטח יקר ערך בתוך הבניין שבו ניתן להשתמש לצרכים שיווקיים. יתרה מזאת, במקרה של שינויים עתידיים בטכנולוגיה, הכבלים האופקיים הקיימים בטכנולוגיית סיבים אופטיים יכולים להישאר בתוך הבניין. הגישה המבוזרת של FTTO מונעת גם התעוררות של נקודות חמות שצורכות אנרגיה בתוך החדרים הטכניים שנגרמות כתוצאה מטכנולוגיית רשת פעילה ומערכות אל-פסק (UPS).

בנייה חדשה, הרחבה או שיפוץ – FTTO הוא האפשרות הנכונה

בשל כמות נמוכה של מסלולים עבור כבלים אופטיים, FTTO מהווה פתרון אידאלי לחידוש או הרחבה של רשתות IP קיימות. זה נכון במיוחד עבור בניינים רשומים משום ש- FTTO דורש ביצוע של שינויים מזעריים בלבד במבנה של הבניין.

מחפש לשדרג את מערכות התקשורת בעסק שלך לסיבים אופטיים? צור קשר עם המומחים שלנו עוד היום, אלסק מערכות.

צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "התקנת סיבים אופטיים לעסק" מוגנת בזכויות יוצרים.

התקנת סיבים אופטיים לעסק
2.9 (58%) 10 votes
צור קשר
דילוג לתוכן