צור קשר

בימינו, התקדמויות במוצרי בית חכם גורמים לנו להרגיש בטוחים יותר בקלות רבה יותר, עוזרים לנו למכן משימות יום-יומיות ולקבל תובנה על ההתנהגות שלנו. אך המכשירים ה"חכמים" האלה הם יותר מגדג'טים יוקרתיים בלבד – עבור הקשישים, הם מציעים גם את ההבטחה של חופש. משמעותם של מכשירי אבטחה מתקדמים – כמו מנעולי דלת עם חיישנים ומצלמות מעקב – היא שהצעירים בלבם יכולים להישאר בביתם לזמן רב יותר. ובינתיים, חיישנים סביבתיים, כמו גלאי פחמן חד חמצני ותנורים אוטומטיים, יכולים להתריע בפני המטפלים על סכנות פוטנציאליות – אפילו מרחוק.

מערכות אבטחה ומכשירי מעקב בעלי חיבור לרשת

קיימים כמה שירותי ניטור בעלי Wi-Fi מובנה, אשר תוכננו במיוחד עם מחשבה על אנשים מבוגרים. רבים מהם מציעים קריאה מלאה של הפעילויות של אהוביכם – ואפילו יכולים לכלול נתונים בריאותיים, שירותי שליחת הודעות, וגישה לדוא"ל כדי שתוכלו לתקשר כמעט בכל עת. עם מערכת בית חכם, אתם יכולים לשלב מצלמות או חיישני תנועה כדי שהמטפלים או בני המשפחה יקבלו במהירות התרעה אם הדלת נותרת פתוחה, אם מישהו ניגש לחלון, או אם ישנה תנועה באזורים מסוימים בבית.

תאורה הנשלטת באמצעות קול

נפילות יכולות להיות כרוכות בהשלכות חמורות – לפי האקדמיה האמריקאית של רופאי משפחה, למעלה מ- 90 אחוזים של שברים בירך מתרחשים כתוצאה מנפילה. אין אפשרות לבטל לחלוטין את הסיכון לנפילה, אך רופאים מסכימים כי אמצעי זהירות – לרבות תאורה מספיקה – יכולים להפחית באופן משמעותי את הגורמים הסביבתיים שמביאים לנפילות.

למרבה הצער, מנורות שקשה לתפעל אותן או כאלה שנמצאות הרחק מהכניסה לחדר יכולות להציב סיכונים רבים בדיוק כפי שהן יכולות למנוע אותם, ושינויים טבעיים בראייה של המבוגר האהוב שלכם יכולים להחמיר את הבעיה אף יותר. לפי הקרן האמריקאית לעיוורים, קשישים דורשים עוצמת תאורה הגדולה פי 3 עד 4 בכדי לבצע משימות שמאמצות את הראייה כמו קריאה, תפירה, וכתיבה. בנוסף, הם עשויים להזדקק לזמן רב יותר כדי להסתגל לאור בהיר אחרי חושך, ולהפך.

מערכות תאורה חכמה מיצרנים כמו Control4, יכולות להשתמש בחיווט הקיים ממתגים ומעמעמים מסורתיים ולהחליפם בבקרי תאורה חכמה, מה שיאפשר לאורות להתקבץ ביחד או ליצור "מצבים" בהתאם לצרכי בעל הבית. וכאשר הן משולבות עם מכשיר שנשלט על ידי קול, כמו Alexa מבית Amazon, ניתן "לבקש" בקלות שחדר יידלק כדי שלא יהיה צורך לגשש בחשכה ולחפש מתגים, מה שמגביר את הסיכוי להיפצע.

שימוש בכוונון "אם זה קורה, עשה את זה" (IFTTT)

מתקיני בית חכם יכולים לחבר מכשירים רבים למערכת בית חכם אחת ולהגדיר התרחשות של פעולות מסוימות בשעות מסוימות ביום, או אם/כאשר מתרחש אירוע כלשהו.

לדוגמה, אתם יכולים לקבל הודעה כשאהובכם משאיר את הדלת פתוחה בין השעות 23:00 ל- 5:00. אתם יכולים לגרום למערכות החימום והקירור שלהם להגיב באופן אוטומטי לתנאי מזג האוויר בחוץ, או להעלות את הטמפרטורה או להורידה על בסיס זריחה ושקיעה. ניתן להפעיל גם תאורת אבטחה כשהשמש שוקעת או בשעות מסוימות בערב, כדי שהם לא יצטרכו לדאוג לכך שהם צריכים לזכור להדליק אורות בכל ערב. אם לאהובכם יש בעיות שמיעה, אתם יכולים לכוונן את האורות כך שיהבהבו כשמישהו מצלצל בפעמון ואינטרקום עם וידאו יכול להראות להם מי נמצא בדלת כדי שהם לא יסתכנו בלפתוח את הדלת לאדם זר.

חידושים עתידיים בבית חכם יכולים לכלול חיישנים סביבתיים מורכבים יותר ומשטחים פונקציונליים, כמו כיסא שעוזר להרים את בני הבית הקשישים ממצב ישיבה. בהחלט נראה כי העתיד טומן בחובו פיתוחים מבטיחים, אך במקביל, ישנה הזדמנות נהדרת להפוך את חייו של אהובכם לפשוטים יותר, בטוחים יותר – וכעת מחוברים יותר.

אם יש אדם מבוגר שאכפת לכם ממנו, טכנולוגיית בית חכם יכולה לעזור לכם בשלל דרכים. כדי ללמוד יותר על הדרך שבה בית חכם יכול לעזור לכם או לאהובכם, הזינו למטה את פרטיכם, ואנו נהיה עמכם בקשר.

התקנת מערכת בית חכם לטיפול במבוגרים
5 (100%) 1 vote

הכתבה "התקנת מערכת בית חכם לטיפול במבוגרים" מוגנת בזכויות יוצרים.

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "התקנת מערכת בית חכם לטיפול במבוגרים" מוגנת בזכויות יוצרים.

צור קשר
דילוג לתוכן