צור קשר

התקנת ארונות תקשורת © אלסק מערכות אבטחה

התקנה מקצועית וארגון ארונות תקשורת בעסקים

מחפש לשדרג ולסדר את הארונות הנוכחיים בעסק? מבקש להתקין ארונות תקשורת חדשים? קרא עוד אודותינו. ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, צור קשר בטופס או בטלפון ישיר: 0723924594

עומס של טכנולוגיות רשת במרכזי נתונים ומתקני קולוקציה עולה בהדרגה. לפני שנתיים או שלוש בלבד, 50 וואט למטר רבוע נחשב כדבר נוח. כיום, יצרנים מתכננים ציוד נתונים עם ערכים של 75 וואט ו- 150 וואט למטר רבוע, וערכים גבוהים אף יותר משום שספקי שרתים מציגים ציוד בגדלים קטנים כמו 1U (4.5 סנטימטרים) – במיוחד עם שרתים שמיועדים להיכנס לשוק ספקי שירותי האינטרנט (ISP).

התקנת ארון תקשורת

בעוד שהציוד הזה יותר קטן, הוא בכל זאת דורש את אותה כמות ההספק. למשל, שרת חדש בגודל של 1U מאופיין בכ- 190 וואט, לכן 42 שרתים מהסוג הזה בארון יחיד יפיקו למעלה מ- 8,000 וואט חום.

העובדה שהטכנולוגיה נהיית קטנה יותר, מהירה יותר וטובה יותר היא בהחלט עובדה שלא ניתן להתווכח איתה. אך במגמה הזאת, כמו גם במגמות אחרות בטכנולוגיות שרתים, ישנם שיקולים רבים שאותם מתקינים צריכים לקחת בחשבון כאשר בונים ארונות תקשורת.

בעיות ממדי ארונות תקשורת

המגמה שנוטה לכיוון שרתים צפופים יותר שניתנים לתלייה השפיעה על עיצוב ארונות התקשורת, מה שהביא לצורך בארונות עמוקים יותר. לדוגמה, עומקם של ארונות סטנדרטיים הוא 900 מ"מ לפחות ולפעמים אף יותר. עומקו של שרת מסוים הוא 1,000 מ"מ והוא דורש ארון בעומק של 1,200 מ"מ, לכן העלייה בעומק מאלצת לבצע שינוי בעיצוב הארונות.

גובה, מצד שני, לעתים קרובות תלוי בחדר שבו הארונות ממוקמים. בניינים חדשים יותר מתוכננים עם מקום לארונות תקשורת גבוהים, לכן במבנים האלה ניתן כבר לראות ארונות תקשורת בגובה של 2.5 מטרים. עם התקנות בבניינים קיימים, עשויים להתקיים חסרונות בבנייה (כגון העדר רצפה מוגבהת, תקרה נמוכה, עמודי בטון בחדר, וכו'), שיכולים להשפיע על ארונות תקשורת בגובה מסורתי של 2 מטרים. לפי כך, חשוב שיהיו מגוון אפשרויות גובה ועומק בעת הערכת עיצוב הארון.

כמו כן, ישנם שיקולים חשובים שמתייחסים לתכנון ארונות בתוך המתחם. מסילות קדמיות ואחוריות עם תבניות חורי הברגה של ארגון תעשיות האלקטרוניקה (EIA) נכללות כדי לספק משטח להתקנה עבור ציוד שמיועד לתלייה, שהינו סטנדרטי בקרב יצרני ארונות. עם זאת, חשוב שהמסילה תהיה אוניברסלית ותעמוד בתנאים שיתאימו לסוגים שונים של סגנונות תלייה של שרתים שונים.

התקנת ארון תקשורת

מכשירים המיועדים לתלייה בארון תקשורת

מפתח נוסף להתקנת מכשירים שמיועדים לתלייה הוא סוגרים נכונים עבור כל שרת. לדוגמה, שרתים בעומק 60 ו- 70 סנטימטרים שמותקנים באותו הארון הן במסילה קדמית והן במסילה אחורית זקוקים לסוגרים שניתן להתאימם לעומק כדי ששרת בעומק של 60 סנטימטרים יצליח להגיע למסילה האחורית.

לפעמים, ארונות תקשורת מכילים לא רק ציוד שרתים אלא גם ציוד מחשבים, כגון מקלדות וצגים. בעיות התכנון שעשויות להתעורר קשורות למרחב ולנגישות. ארונות תקשורת רבים מציעים אפשרויות שונות בעת הרכבה של המכשירים הללו בתוך הארונות. לדוגמה, מקלדות וצגים ניתן להתקין על גבי מדפים טלסקופיים שניתן להוציאם מן הארון. בעוד שתבנית חור ההברגה הינה זהה במסילות של 58 סנטימטרים, סוג חור ההברגה ישתנה בהסתמך על היצרן.

לתבנית של חור הברגה מרובע המשתמשת באום מסוג כלוב (cage nut) להתקנת רכיבים ישנם מספר יתרונות. לדוגמה, לפעמים תבניות הברגה קבועות בשרת ובמסילת הארון לא מתיישרות באופן מושלם. אבל אם נעשה שימוש באום מסוג כלוב לחיבור השרת אל המסילה, ישנו "תמרון" שיאפשר לבצע התאמה קלה יותר. או, בעת התקנה ישירה על המסילה, המתקין יכול בטעות להבריג בורג בצורה לא ישרה ולהזיק לחור ההברגה במסילה, מה שידרוש חיבור מחדש של המסילה. אך עם אום מסוג גלוב, ניתן להחליף חור ניזוק בקלות באום חדש, ובכך לחסוך זמן בתהליך ההתקנה.

מוטב לשמור על מרווח בין המסילה הקדמית לאחורית, המכונה "כיס U", לציוד נתלה. בכדי למקסם את המרווח, לקוחות רבים מתקינים ציוד כגון יחידות הפצת חשמל אל מחוץ לאזור הזה. אם ניתן, עליך להתקין גם רצועות שקעים, לוחות אוורור, אורות, ואביזרים אחרים מחוץ ל"כיס U" כדי למקסם את שטח ההתקנה הפנימי.

כאשר הרשת שלך גדלה, יתכן שיהיה צורך להתקין את הארונות בשטחים או בחדרי תקשורת רבים של לקוחות, חדרי קולוקציה ומפעלים. וודא שמבנה הארון שלך מציע גמישות עבור התקנה במקומות השונים הללו. חשוב מכך, וודא שהעיצוב הסטנדרטי מציע פלטפורמה שניתן להשתמש בה במקומות שונים עם שינויים מעטים בלבד, כגון סוגרים מחוזקים או דלתות חדשות. על ידי הקמת תשתית עם סוג אחד של ארון, באפשרותך לתקנן יחידה אחת מתאימה, ובכך להפוך את ההזמנה, ההיכרות עם המוצר וההתקנה לקלות יותר.

כמו כן, יש להתבונן בחסרונות של הבניין. תקרות נמוכות, מכשולים כגון עמודי בטון, ופתחי דלתות צרים יכולים ליצור בעיה אם אינם נלקחים בחשבון בשלב ראשוני של התכנון.

האבטחה תמיד מהווה בעיה בעת התכנון, במיוחד כשלוקחים בחשבון את העלות של טכנולוגיית השרתים כיום. מרכיב תכנון חשוב כאן הוא סוג המנעול. ככל שזמינות אפשרויות רבות יותר, בין אם מכניות או חשמליות, כך סיכוייך להגן מפני גישה בלתי רצויה הם גדולים יותר. כמו כן, תיקח בחשבון יחידות ניטור שמספקות אבטחת מערכת ומפקחות על מערכות בקרה חשובות ורשתות מחשבים. התכונות יכולות לכלול:

  • מניעה של גישה בלתי מורשית באמצעות כרטיס העברה/הרשאות בלוח המקשים והשבתה;
  • ניטור מרחוק של חיישנים, אל-פסק/אספקת חשמל, וזיהוי וונדליזם; ו
  • פונקציית בקרת אקלים/ניהול תרמי.

להצעות מחיר ויעוץ מקצועי, פנו אל המומחים לרשתות מחשבים ומתח נמוך, צוות אלסק מערכות אבטחה.

צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "התקנת ארונות תקשורת בעסק" מוגנת בזכויות יוצרים.

התקנת ארונות תקשורת בעסק
3.3 (66.67%) 9 votes
צור קשר
דילוג לתוכן