צור קשר

10 עצות לעבודה יעילה ונוחה מול מתקין בית חכם

מתווך לא יחלום למכור לכם בית מבלי להבין את הצרכים והרצונות (או "דברי החובה" כפי שמכנים אותם כיום) שלכם. אותו הדבר נכון לגבי איש המקצוע שמתכנן ומתקין מערכות בית חכם. בכדי לספק ללקוח טכנולוגיה שבאמת תשפר את ערך הבידור, הנגישות והנוחות בבית, הוא צריך להבין כיצד אתם חיים כיום בביתכם, מה אתם מעוניינים לשפר, וכיצד אתם מתארים את חייכם בבית חכם, בין היתר. אתם תצטרכו לבנות מערכת יחסים יציבה ולתקשר בפתיחות עם מתקין הבית החכם שלכם. להלן 10 עצות לעבודה יעילה מול מתקין בית חכם.

1. מדיניות בית פתוח

מתקין בית חכם צריך לדעת אם אתם מתכננים למכן בית קיים, מתכננים לבצע שיפוץ גדול, או שמא הייתם רוצים להתקין מערכת בבית שנמצא בשלבי תכנון. זה יכול לתת להם נקודת התחלה טובה, אך כדי להעריך את מורכבות העבודה, הוא יצטרך לראות את הבית ו/או את השרטוטים. תנו לא מספיק זמן כדי שיוכל לבקר בבית ולהסתובב ברחבי הנכס. אם אתם בונים בית, העבירו לו את השרטוטים.

2. הוציאו את השלדים מהארון

כולם יכולים לחשוב על כמה דברים שמעצבנים אותם או שאינם נוחים בביתם. אולי אלה האורות בחדר האמבטיה שאף אחד לא טורח לכבות, או המונוטוניות בנעילה וכיבוי של דברים לפני השינה. מתקין בית חכם רוצה לשמוע את התלונות העיקריות שלכם כדי שהוא יוכל לעצב מערכת שתדאג לטפל בנקודות הבעייתיות האלה. אל תשמרו דברים בלב, וודאו שלכל בן משפחה יש מילה בדבר.

3. מצב כלכלי

חשיבה על תקציב עוזרת באופן משמעותי למתקין הבית החכם. הוא יוכל לבחור מוצרים ומערכות שיתאימו לתקציב שלכם. וכשהמתקין מציג בפניכם את התכנית שלו בהתאם לחישובים התקציביים, הבינו היטב על מה ומתי אתם משלמים לפני שאתם מתקדמים הלאה. וזכרו, מערכת בית חכם טובה נותנת לכם את ההזדמנות לבצע תוספות בהתאם לתקציב שלכם.

4. על השעון

האם בקרוב יש לכם אירוע מיוחד שלקראתו תרצו שהפרויקט יסתיים? העבירו את המידע הזה למתקין הבית החכם שלכם באופן מידי. על בסיס המידע ששיתפתם עמו, סביר להניח שהמתקין שלכם כבר מדמיין מערכת. עם זאת, אם אתם רוצים שזה יהיה מוכן בתוך שלושה שבועות, יתכן שהוא יצטרך לחשב מחדש את התכנית, להעביר חלק מהעבודה לקבלן משנה או אפילו לפרוש אם אתם לא גמישים במועד הסיום. היו ברורים לגבי מסגרת הזמן שלכם; היו גמישים אם ניתן.

5. סיוע מיוחד

אם כבר מדברים על קבלני משנה, בהתחשב בהיקף פרויקט הבית החכם שלכם, יתכן שהמתקין שלכם ישתמש בהם עבור היבטים מסוימים בעבודה. לדוגמה, מעצב תאורה יוכל לעזור לתכנן את סכמות התאורה החכמה או שאולי יהיה צורך במומחה אודיו/וידאו כדי לשלב מערכת מוזיקה לכל הבית בשגרת הבית החכם. באופן טבעי, אתם תרצו לדעת על הוספה של האנשים הנוספים האלה לעבודה. וודאו שאתם שואלים את המתקין שלכם אם קבלני משנה מהווים חלק מהתכנית.

6. רמת הנוחות

כיצד אתם משתמשים כעת בטכנולוגיה בביתכם? לדוגמה, האם אתם אוהבים להזרים שירותי מוזיקה ווידאו או שאתם מעדיפים תקליטורים? האם הילדים שלכם עושים את מרבית שיעורי הבית שלהם דרך האינטרנט? מה לגבי מכשירים ניידים? האם הם עשירים ביישומים? מתקין בית חכם יכול לדעת הרבה לפי השימוש הנוכחי שלכם בטכנולוגיה וההיכרות איתה. לדוגמה, אם כולם במשפחה משתמשים נלהבים ב- iPad, המתקין שלכם יכול לעצב מערכת שמאפשרת לכם להשתמש במכשיר הזה כדי לנהל ולנטר את הבית החכם שלכם.

7. אורח חיים

אורח החיים מהווה מילת מפתח משמעותית בתעשיית הטכנולוגיה הביתית, ומסיבה טובה. דיון כנה על אורח החיים שלכם צפוי לחשוף את רוב פיסות המידע החשובות שלהן זקוק המתקין לצורך עיצוב ויישום מערכת שתהיה כה מסונכרנת עמכם ועם משפחתכם עד שתתהו איך אי פעם הצלחתם להסתדר בלעדיה. לכל הפחות, תצפו לחשוף את מצבכם האישי (רווק/ה, נשוי/אה, עם ילדים, הורים קשישים), את סדר היום של משפחתכם (עבודה, בית ספר, טיולים), את חייכם החברתיים (האם אתם מארחים לעתים קרובות?), ואת התחביבים שלכם (ספורט, פעילות גופנית, צילום, איסוף יצירות אמנות, וכו'). אם שגרת היום שלכם כרוכה בריצה של חצי שעה על הליכון, אולי תרצו להוסיף קצת מוזיקה מרמקולים עיליים במקום להיות קשורים ל- iPod; או שאולי ליצור סביבת תאורה מתאימה לתצוגת יצירות אמנות.

8. גישה באתר ומחוץ לאתר

באופן טבעי, מתקין בית חכם והצוות שלו יצטרכו לפקוד את ביתכם לעתים קרובות כדי להעביר כבלים ולהתקין ציוד. האם אתם מרגישים בנוח עם העובדה שהם יימצאו בביתכם בזמן שאתם בעבודה? דונו על החששות שלכם מראש ונסו להפגין נכונות. וזכרו, חלק לא מבוטל מהעבודה שצריכה להתבצע, לעתים קרובות יכולה להיעשות מרחוק.

9. העדפות אסתטיקה

האם אתם רוצים להציג לראווה את ההשקעה שלכם בבית חכם או לשמור על כך בשקט? חשיפת העדפות האסתטיקה שלכם תעזור למתקין המערכות בבית להחליט אם הוא צריך להתקין רמקולים שנכנסים אל תוך הקירות או דגמים בולטים. לדוגמה, אם אתם אוהבים את הרעיון שכל ציוד האודיו/וידאו החכם יוסתר לחלוטין מהעין, בהחלט אמרו על כך למתקין הבית החכם שלכם. ישנן דרכים מתוחכמות רבות להסתיר טכנולוגיה.

10. השתתפות פעילה

תאמינו או לא, רוב המתקינים אוהבים לקוחות שמשתתפים באופן פעיל בפרויקטים. התרומה שלכם לאורך התהליך היא יקרת ערך, לכן אל תתביישו. אם אתם חושבים על רעיון באמצע הלילה, שתפו אותו עם המתקין שלכם בבוקר למחרת. או שאולי תרצו לראות איך המערכות מתוכנתות. רוב הסיכויים שהמתקין שלכם ישמח מכך שתהיו מעורבים. ומי יודע, אולי הוא אפילו יאפשר לכם לתכנת חלק ממערכת הבית החכם שלכם בעצמכם.

צוות אלסק מערכות מונה מתכנתי בית חכם מהשורה הראשונה. מי אנחנו ומה אנחנו עושים? קרא עוד אודותינו. ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, צור קשר בטופס או בטלפון ישיר: 0723924594

10 עצות לעבודה יעילה ונוחה מול מתקין בית חכם
5 (100%) 1 vote

הכתבה "10 עצות לעבודה יעילה ונוחה מול מתקין בית חכם" מוגנת בזכויות יוצרים.

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "10 עצות לעבודה יעילה ונוחה מול מתקין בית חכם" מוגנת בזכויות יוצרים.

צור קשר
דילוג לתוכן