צור קשר

הגברת מהירות רשת בעזרת סיבים אופטיים © אלסק מערכות

סובל ממהירות רשת נמוכה? תפוקת העבודה נפגעת? צוות אלסק מערכות כאן כדי לשדרג לך את המערכת. התקנת סיבים אופטיים, התקנת Wi-Fi מנוהל והתקנת ארונות תקשורת באופן מקצועי. קרא עוד אודותינו. ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, צור קשר בטופס או בטלפון ישיר: 0723924594

הגברת מהירות רשת בעזרת סיבים אופטיים

קישוריות אינטרנט על גבי רשתות סיבים אופטיים הפכה לתקן הזהב לשידור נתונים מהיר ואיכותי עבור עסקים. הטבע החדש יחסית של הטכנולוגיה הזאת יכול לגרום לאנשים מסוימים להסס בנוגע להשקעה בה עבור העסקים שלהם.

סיבים אופטיים מסתמכים על אור ולא על חשמל לצורך שידור נתונים, מה שמעודד חיבורי אינטרנט מהירים בהרבה אשר מסוגלים להתמודד עם רוחב פס גבוה יותר. לפי ה- FCC, ספקי סיבים אופטיים מציעים בפרסומיהם 117 אחוזי מהירות, אפילו במהלך שעות השיא.

הגברת מהירות רשת עם כבל אופטי

יתרונות עסקיים של אינטרנט על גבי סיבים אופטיים

בעוד שמרבית מקבלי ההחלטות העסקיות מודעים ליתרונות המהירות של הסיב האופטי, ישנם יתרונות נוספים אשר פחות מובנים. הוצאת כסף על טכנולוגיה חדשה יכולה להיראות כמסוכנת, במיוחד עבור ארגונים שמאוד מסתמכים על קישוריות האינטרנט שלהם לצורך תקשורת עם לקוחות, ייצור ושיתופי פעולה.

במאמר זה, אתה תלמד קצת יותר על הדרכים השונות שבהן אינטרנט על גבי סיב אופטי משתווה לכבל נחושת פשוט, לרבות פוטנציאל רוחב הפס, מהירות ומהימנות.

  1. רוחב פס

השקעה באינטרנט על גבי סיבים אופטיים יכולה להגדיל באופן משמעותי את הפוטנציאל של רוחב הפס שלך. הטבע של תשתית חוטי נחושת וטכנולוגיית ריבוב (TDM) הינו מוגבל. משום שבמקור הוא תוכנן לשידור שיחות קוליות בלבד, הביקוש לרוחב הפס לא היה גבוה. לדוגמה, T-1 יכול לשאת תפוקה של 1.5 Mbps בלבד. ובשל אופן הפעולה של אותות חשמליים, סוגים רבים של חיבורים על גבי כבל נחושת הינם מוגבלים מבחינת מרחק.

Ethernet על גבי קווי נחושת (EoC) בדרך כלל אינו זמין אם המעגל החשמלי ארוך יותר מ- 4.5 קילומטרים. עבור ארגונים ששוקלים להעביר את התקשורת הקולית שלהם לדיבור על גבי רשתות IP (VoIP), תעבורת רוחב הפס על גבי סיב אופטי יכולה להוות נכס חיוני.

  1. מהירות העלאה/הורדה

האם הגברת מהירות האינטרנט על גבי סיב אופטי היא ניכרת בהשוואה לנחושת? ללא ספק.

לקוחות רבים של אלסק מערכות המשתמשים בסיבים אופטיים כדי להתחבר לרשת שלנו יכולים להעביר נתונים במהירות של 1 גיגה ביט בשנייה. זה הרבה יותר מהיר מהגדרת הממשל הפדרלי של ארצות הברית לשירותי פס רחב, שמציינת מהירות העלאה של 25Mbps ומהירות הורדה של 3Mbps החל מינואר 2015.

הבלוג NorthWest כותב שהורדות שאורכות 22 דקות במרבית חיבורי האינטרנט על גבי קווי נחושת, יכולות להימשך 8 שניות בלבד בחיבורי אינטרנט על גבי סיב אופטי.

עם התקדמות הטכנולוגיה הזאת, "המתנה לטעינה" הולכת להפוך לנחלת העבר.

  1. מרחק

האות ברשתות אינטרנט על גבי קווי נחושת מדרדר כאשר נישא מהמשרד המרכזי (CO). במקור נעשה שימוש בסיב אופטי עבור רשתות למרחקים ארוכים. מגדלי תקשורת סלולרית במקומות מרוחקים משתמשים בכבל סיב אופטי לצורך חיבור המגדלים אל הרשת.

לפי טכנולוגיות Blackbox, ניתן לשדר סוגים מסוימים של חיבורי סיב אופטי למרחק של כמעט 40 קילומטרים. בעוד שהתכניות של מרבית העסקים לא ידרשו סוגים איתנים כאלה של חיבורי סיב אופטי, האות שלך אינו נמצא בסכנת הדרדרות בתוך מעגלי סיבי-מטרו (Metro fibers) שישרתו את העסק שלך.

  1. אבטחה

בעידן שבו ניתנת תשומת לב רבה לאבטחת סייבר, אינטרנט על גבי סיב אופטי משווק כדרך יעילה מבחינת עלות תועלת להגברה מידית של אבטחת האינטרנט. יירוט של כבל נחושת יכול להתבצע באמצעות חיבור "צינורות" לקו לקליטת האותות החשמליים.

הצבה של "צינור" בכבל סיב אופטי ליירוט שידור הנתונים היא קשה במיוחד. כמו כן, ניתן לזהות במהירות כבלים שניזוקו, אשר פולטים אור גלוי לעין במהלך השידור.

  1. מהימנות

ישנם מספר גורמים שיכולים לגרום לכשלים כאשר הארגון מסתמך על אינטרנט המבוסס על כבל נחושת. תנודות בטמפרטורה, תנאי מזג אוויר קשים ולחות יכולים לגרום לאובדן קישוריות. כבל נחושת ישן או שחוק יכול אפילו להוות סכנת אש, בשל העובדה שהוא מעביר זרם חשמלי. בעיית מהימנות נוספת המתייחסת לכבל נחושת כוללת סכנות הפרעה מאותות חשמליים או אותות רדיו. בנוסף, לצוות החברה שאחראי על טיפול בקווי טלפון ישנה גישה לקווי נחושת, ולפעמים הצוות עלול לעשות טעויות ולהתעסק בקווים הלא נכונים. כמו כן, קווי נחושת חוזרים למשרד המרכזי של חברת הטלפון היכן שעלולים להתרחש ניתוקים. בדרך כלל סיב אופטי אינו תלוי בחברת הטלפון, בציוד שלה ובנקודות הקצה שלה.

  1. גודל כבל

מהירות האינטרנט שמשודר על גבי כבל נחושת קשורה באופן ישיר למשקל הכבל שבו נעשה שימוש. בכדי שעסק יגיע למהירויות גבוהות, ישנו צורך להשתמש בכבלים נוספים, מה שדורש שטח רחב יותר בחדר הטלקומוניקציה של החברה.

המהירות של הכבל האופטי אינה קשורה לגודלו, והוא הרבה יותר קל מכבל נחושת. זה מקל על השימוש בו, ולא דורש מקום רב בחללים קטנים.

  1. עלות

השקעה באינטרנט סיב אופטי עולה יותר מכבל נחושת בטווח הקצר, אף על פי שהעלויות יורדות באופן משמעותי כאשר האפשרות הזאת הופכת ליותר רווחת. בסופו של דבר, העלות הכוללת של בעלות על סיב אופטי לאורך תוחלת חייו היא נמוכה יותר. הוא יותר עמיד, התחזוקה שלו זולה יותר, ונדרשת חומרה מעטה יותר.

היתרונות של סיב אופטי הופכים אותו להשקעה משתלמת יותר עבור ארגונים בכל הגדלים.

  1. הוא יותר חסון

כבל נחושת הוא טכנולוגיה יחסית עדינה. בדרך כלל, הוא יכול להתמודד עם לחץ במשקל של 11 קילוגרמים מבלי להינזק, מה שאומר שהוא יכול להיפגע בקלות רבה במהלך פעולות שגרתיות במרחב הטלקומוניקציה של החברה.

בניגוד, סיב אופטי יכול לעמוד בלחץ במשקל של 45 עד 90 קילוגרמים, מה שאומר שהוא פחות צפוי להינזק במהלך פעולות שגרתיות שמתרחשות בסמיכות אחת לשנייה.

השקעה באינטרנט על גבי סיב אופטי

בעוד שהצרכים של טכנולוגיות מידע ארגוניות יכולים להשתנות באופן משמעותי, היתרונות של אינטרנט על גבי סיב אופטי הופכים אותו לבחירה יותר ויותר נפוצה לשידור נתונים עבור עסקים. חברות שבוחרות להשקיע בסיב אופטי בדרך כלל מוצאות שהעלות הכוללת של הבעלות, פוטנציאל רוחב הפס והישגי המהירות הינם ניכרים.

צור קשר ליעוץ חינם והצעות מחיר

*פריסה כלל ארצית
טל': 0723924594

מחפש מתקין מערכות בית חכם או מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? זקוק לשירות התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק?

פנה עוד היום אל חברי איגוד המתח הנמוך בישראל, אלסק מערכות.

טלפן אלינו ישירות: 072-392-4594 

או השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם!


הכתבה "הגברת מהירות רשת סיבים אופטיים" מוגנת בזכויות יוצרים.

הגברת מהירות רשת סיבים אופטיים
2.4 (48%) 5 votes
צור קשר
דילוג לתוכן